Dinçer Orkan Haberleri

Dinçer Orkan Haberleri

Karesi Atatürk Evi’ne Özel İlgi

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın vizyon projelerinden olan Karesi Atatürk Evi ziyaretçi akınına uğrarken, ziyaretçilerini de hayran bırakıyor. Mini bir kompleks gibi olan müze, hem dijital, hem de etkileşim kurulabilen alanlarıyla ziyaretçilerine Kuva-yi Milliye ruhunu aşılıyor.

Başkan Orkan Vatandaş Ve Esnaflarla İçiçe

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, vatandaşlarla istişare anlayışı çerçevesinde her fırsatta esnaf ve mahalle sakinleri ile bir araya geliyor. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Orkan, istişarelerde bulunarak yapılan çalışmaları anlatıyor.

BALIKESİR' İN 101. KURTULUŞ YILINDA BAŞKANLAR GURBETÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yılını, Almanya’da yaşayan Balıkesirliler derneği Duisburg kentinde 17. kez kutladı. Duisburg Akkurt Saall' de gerçekleşen programa Almanya’nın çeşitli şehirlerinden gelen Balıkesirlilerin yanı sıra, Balıkesir’den Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Belediye Meclis üyeleri ile Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve Belediye Meclis üyeleri katıldılar.

Balıkesir Protokolü Kurtdere Güreşlerine Davet Edildi

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Balıkesir protokolünü ve iş dünyasını 1-3 Eylül tarihlerine yapılacak olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne davet etti.

Toki Pazaryerine Kavuşuyor

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, vatandaşların istek ve talepleri doğrultusunda yeni proje ve yatırım çalışmalarına devam ediyor. Yeni Mahalle’de (TOKİ) 2 ay içerisinde hizmete alınması planlanan kapalı pazaryeri yapımı için çalışmalar başladı.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cevdet Gürcan ve yönetimini ziyaret etti.

Cihan Pehlivanımız Kurtdereli Mehmet Pehlivan adına bu yıl 63.’sünü düzenlenecek Yağlı Güreşlere davet etti

Büyükşehir Meclis Üyeleri Kurtdereli Güreşlerine Davet Edildi

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, bu yıl 1-3 Eylül tarihleri arasında 63.sü düzenlenecek olan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri’ne Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerini davet etti. Başkan Orkan, “Bu yıl başlayan Türkiye Yağlı Güreş Ligi finalleri ise Kurtdere’de yapılacak” dedi.

ANKARA PROTOKOLÜ KURTDERE GÜREŞLERİNE DAVET EDİLDİ

Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri öncesi Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ankara’da bir dizi ziyarette bulunarak bakan, bakan yardımcıları, milletvekilleri, bürokratlar, siyasetçiler ve yöneticileri kırmızı dipli mum ile güreşlere davet etti. Başkan Orkan ziyaretlerde Karesi’nin talep ve ihtiyaçları içinde istişarelerde bulundu.

KARESİ BELEDİYESİ ARMUTALAN KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın projelerinden biri daha hayata geçti. Armutalan Mahallesi’nde geleneksel Gürcü mimarisinden esinlenilerek inşa edilen Karesi Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi düzenlenen tören ile kapılarını açtı.

Karesi Belediyesi'nin Buğdayları Hasat Ediliyor

Karesi Belediyesi’nin Şamlı Mahallesi’nde bulunan buğday tarlaları hasat edilmeye başlandı. 62 dönümlük 2 arazide başlayan hasata katılan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Hasat ettiğimiz buğdaylardan elde ettiğimiz unları ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız” dedi.

Karesi Enerjisini Güneşten Alıyor

Karesi Belediyesi’nin ekonomik gücünü arttırmak ve tasarruf edici çözümler bulmak için başlattığı çalışmalardan olan 1 MW gücündeki Güneş Enerjisi Santrali (GES) üretime devam ediyor. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, GES ile belediyenin hem gelir elde ettiğini hem de çevreci atılımlar yaptığını söyledi.

Karesi Enerjisini Güneşten Alıyor

Karesi Belediyesi’nin ekonomik gücünü arttırmak ve tasarruf edici çözümler bulmak için başlattığı çalışmalardan olan 1 MW gücündeki Güneş Enerjisi Santrali (GES) üretime devam ediyor. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, GES ile belediyenin hem gelir elde ettiğini hem de çevreci atılımlar yaptığını söyledi.

Karesi’de Gece Yolcuları Coşkusu

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen Yaza Merhaba konserinde ‘Gece Yolcuları’ vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Dinçer Orkan’ında solistlerle düet yaptığı konser renkli görüntülere sahne oldu.

Başkan Orkan’dan Kırsal Mahallelere Ziyaret

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan; uzak yakın ayrımı yapmadan, ilçenin tüm mahallelerini ziyaret etmeye, Karesi’yi karış karış dolaşmaya devam ediyor.

Karesi Sokak Sokak Yaza Hazırlanıyor

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bozulan kaldırım, yol, bordür ve tretuvarların tamiratını yaparken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise parklardaki çim biçme, bitkilendirme, tohumlama, ağaç budama çalışmaları ile oyun parklarının tadilatlarını yapıyor.

Karesi Atık Getirme Merkezi Öğrencileri Ağırlıyor

Katı Atık Getirme Merkezi ile kâğıttan metale, camdan plastiğe kadar toplam 14 grup atığı ayrıştırıp doğaya nefes olan Karesi Belediyesi, gelecek nesillerin çevre bilinçlerini geliştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Atık Getirme Merkezi’nde ilkokul öğrencilerini ağırladı.

Ak Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

14 Mayıs’ta yapılan 28. dönem TBMM seçimlerinde Balıkesir’den AK PARTİ Milletvekili seçilen İsmail Ok, Belgin Uygur, Mustafa Canbey ,Ali Taylan Öztaylan. Bugün mazbatalarını aldılar. Öğretmenevinde gerçekleştirilen mazbata tesliminde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ,Balıkesir Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ve Aday Adayları, İl ve İlçelerin yöneticileri ile partililer katıldı

ALTIEYLÜL KİTAP FUARI

Altıeylül Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği 3. Kitap Fuarı 26 Mayıs-4 Haziran 2023 tarihleri arasında 10 gün müddetince 75. Yıl Parkında açık olacak. Fuarın başlamasıyla ilgili olarak bugün Gazi Mustafa Kemal Spor Kompleksinde basın mensupları için bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Hasan Avcı’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan da katıldı. Kahvaltının ardından Başkan Hasan Avcı Kitap Fuarıyla ilgili bilgi verdi. Daha sonra Yücel Yılmaz da Yücel Yılmaz da birlikte gerçekleştirilen Kitap Fuarı ve genel konularda açıklamalarda bulundu.

Vali Ve Başkanlar Geceyi Sokakta Geçirdi

Dün gece birden şiddetlenen yağış sonrası Valilik ve Belediyeler tüm birimleriyle harekete geçti. Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan mahalleleri dolaşarak yerinde tespit çalışmaları yaptı ve İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz’dan bilgi aldılar.

Karesi’de Gençlerin Merkezi Yükseliyor

Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi inşaat çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İHA inşaatında incelemelerde bulunarak, merkezin gençlerin projeler üretebileceği teknoloji üssü olacağını söyledi.

Başkan Orkan Milli Yüzücüyü Ağırladı

19-21 Mayıs’ta Bulgaristan’ın Burgas kentinde düzenlenecek olan “International Swimming Tournament Grand Prix Burgas 2023” müsabakasında Türkiye ve Karesi Belediyespor Kulübü’nü temsil edecek olan Milli Yüzücü Azra Nur Öztürk’e Başkan Dinçer Orkan başarılar diledi.

Karesi Belediyesi Çevreci Hamlelerini Sürdürüyor

Türkiye’nin en çevreci, en temiz, en yeşil ve en sağlıklı kentlerinden biri olmayı hedefleyen Karesi Belediyesi çevre dostu yatırım ve çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Karesi Belediyesi olarak; ilçemiz genelinde yürüttüğümüz bütün proje ve çalışmalarda, çevreyi, doğayı ve yeşili korumaya özen gösteriyoruz” dedi.

Karesi Belediyesi Yatırımlarla İlçeye Değer Katıyor

Göreve geldiği günden bu yana söz verdiği projeleri tek tek hayata geçiren Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz. Biz lafla, sözle değil, icraatlarımızla bunu belgelemiş oluyoruz” dedi

Karesi’de Köy Hayırları Geleneği Başladı

Karesi’de onlarca yıldır devam eden köy hayırları geleneği baharın gelmesiyle yeniden başladı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan haftasonu Deliklitaş, Yeni İskender, Kavaklı ve Kurtdere mahallelerinde düzenlenen hayırlara katıldı.

Kurtdereli Güreşleri 2-3 Eylül'de yapılacak

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu bünyesinde başlayacak Türkiye Yağlı Güreş Ligi'nin birinci sezon tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da katılarak, böyle bir ligin yağlı güreşleri daha çok kitleye ulaştıracağını söyledi.

Karesi Belediyesi’nden Kırsal Mahallelere Sosyal Tesis

Köteyli ve Kavaklı Mahallelerinde bitme aşamasına gelen sosyal tesislerde incelemelerde bulunan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Aktarma ve Çaypınar Mahallelerinde de tesis yapımlarının sürdüğünü söyledi. Başkan Orkan, Üçpınar- Büyükpınar mahallelerini bağlayan yolun bitmesi ardından kent merkezindeki ara sokaklarda çalışmalara başlayacaklarını müjdeledi.

BAŞKAN ORKAN VİCDANİYE’DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Vatandaşların istek ve beklentileri doğrultusunda hizmet üretmek için sık sık mahalle ziyaretleri yapan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Vicdaniye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

BAŞKAN ORKAN VATANDAŞLA İÇİÇE

Vatandaşların istek ve beklentileri doğrultusunda hizmet üretmek için sık sık mahalle ziyaretleri yapan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Ege ve Akıncılar Mahallelerinin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Karesi’de İhtiyaç Sahipleri İftarsız Kalmayacak

Karesi Belediyesi Ramazan ayında yaşlı, engelli, kimsesi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşların evine özenle hazırlanan sıcak yemekleri iftar saatine kadar ulaştıracak. Belediye Başkanı Dinçer Orkan günde 794, ay boyunca ise toplam 25 bin iftar öğününün dağıtılacağını söyledi.

Başkan Orkan: “Balıkesir Olarak Depremzedelerin Hizmetindeyiz”

Karesi Belediyesi merkez üstü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketlerinin ardından yardım ve destek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Dinçer Orkan, Malatya’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunurken, belediye tarafından üretilen soba ve yakacaklar bölgeye ulaştı.