Balıkesir Gastronomi Alanında Marka Haline Geliyor

Balıkesir Valiliği öncülüğünde 2020 yılında hayata geçirilen Marka Şehir Projesi güçlenerek devam ediyor. Bu projenin hemen ardından yine Valilik koordinasyonunda başlatılan Gastronomi Şehri Projesi Balıkesir'i gastronomi alanında sahip olduğu güçlü lezzet değerleriyle ön plana taşımayı amaçlıyor.

PAYLAŞ

2021 yılında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına Gastronomi alanında başvuru yapan Balıkesir ulusal listeye girmeyi başarmıştı. 

Gastronomi alanını turizmin lokomotif unsuru olarak gören Balıkesir yeni bir girişime daha imza attı. Ünlü şef Ömür Akkor’un kaleme aldığı Balıkesir Gastronomi Atlası adlı kitap satışa sunuldu. Farklı bir formatta yayınlanan kitabın tanıtım programı Salı akşamı İstanbul’da düzenlenen iftar programında gerçekleştirildi. 

Renkli anlara sahne olan programa basın mensupları büyük ilgi gösterdi. 

Balıkesir Gastronomi Alanında Marka Haline Geliyor

Tanıtım programına Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Sanayi Odası Başkanı Nazmi Yarış, Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç katıldı. 

Balıkesir Gastronomi Atlasının çok geniş kitlelere ulaşacak iyi bir tanıtım fırsatı oluşturacağını söyleyen Vali Şıldak, “Gastronomi İlimizin en güçlü turizm unsuru. Bu alanda yoğun bir atak başlattık. Büyükşehir Belediyemiz ve Odalarımızla beraber rasyonel ve kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Gelip geçici, günü kurtaracak çalışmalar yerine sürdürülebilir ve gerçekçi adımlar atıyoruz. Sadece tanıtım da yapmıyoruz. Projeler üretiyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Balıkesir’i güçlü bir turizm şehri haline getirmek için bunlar çok yerinde çalışmalar. Yol haritamızı belirledik, birlikte sağlam adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

Balıkesir Gastronomi Alanında Marka Haline Geliyor

Balıkesir Gastronomi Alanında Marka Haline Geliyor

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN