Asayiş

Asayiş Haberleri

Kaçakçılık ve Organize Suç Olaylarına Karışan 36 Kişi Yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, 26 Şubat-05 Mart 2023 tarihleri arasında kaçakçılık ve organize suç olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde harekete geçildi.

Kepsut’ta ‘Silah Kaçakçılığı’ Operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Silah Mühimmat Kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde hareket geçildi.

Gönen’de ‘Kablo Hırsızlığı’

Balıkesir’in Gönen İlçesinde Türk Telekom Müdürlüğü’ne ait Haberleşme Nakil Kablosunun çalındığı ihbarına yönelik çalışma başlatıldı. 2 şüpheli suçüstü yakalandı.

Edremit’te ‘Tefecilik’ Operasyonu

Balıkesir’in Edremit ilçesinde örgütlü şekilde tefecilik yaptıkları, haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen 3 şüpheliye yönelik operasyon yapıldı.

Altıeylül İlçesinde Hırsızlık Operasyonu

Altıeylül İlçesinde meydana gelen 6 kablo ve bağ/bahçeden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 3 şüpheli operasyonla yakalandı.

Sosyal Medya Dolandırıcıları Yakalandı

Sosyal medya platformları üzerinden sahte hesaplar açarak piyasa değerinden daha düşük fiyata ürün ilanları vermek suretiyle oto yedek parça dolandırıcılığı yaptıkları belirlenen kişiler düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Çalınan Traktör JASAT Tarafından Bulundu

Balıkesir’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınan traktör Jandarma Suç Araştırma Timleri tarafından bulundu. Hırsızlık olayını gerçekleştiren E.B. ve O.K. isimli şüpheliler gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Jandarmadan Edremit ve Havran’da Hırsızlık Operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Edremit ve Havran ilçelerinde meydana gelen 6 iş yerinden, bağ/bahçeden hırsızlık olaylarını gerçekleştiren 3 şüpheliyi operasyonla yakaladı.

Balıkesir’de Aranan 140 Şahıs Yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda 140 aranan şahıs yakalandı, 77 şahıs tutuklandı.

Kontrolden Çıkan Kamyonet Ters Döndü

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde, meydana gelen trafik kazasında bir kamyonet kontrolden çıkarak ters döndü.

Balıkesir Aranan 38 Şahıs Yakalandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, il genelinde aranan 38 şahsı yakaladı ve 20 şahsı tutukladı.

Bandırma’da Yazlık Evlere Giren Hırsız Yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, evden hırsızlık olaylarına yönelik yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde harekete geçildi.

Jandarmadan Silah ve Uyuşturucu Kaçakçılığı Operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Silah Mühimmat Kaçakçılığı ile uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Altıeylül İlçesinde silah, mühimmat ve uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen (1) şüphelinin ikamet adresinde arama yapıldı.

18 Aranan Şahıs Yakalandı

Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerinde 30.01.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda 18 aranan şahıs yakalanmış, 9 şahıs tutuklandı.

Balıkesir’de Aranan 151 Kişi Yakalandı

Balıkesir’de yapılan operasyonlar neticesinde 151 aranan şahıs yakalandı, 80 şahıs tutuklandı.

Bandırma’da Kaçakçılık Operasyonu

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bandırma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği görevlilerince Sahte/Kaçak Alkollü içki, Tütün ve Tütün mamulü Kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Balıkesir Sahilleri Güvende...

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Sahil Güvenlik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlıklarının Çalışmaları Değerlendirildi

Ayvalık ve Dikili’de Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu: 2 Tutuklama

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde harekete geçildi.

Balıkesir’de Hırsızlık Çetesine Operasyon

Altıeylül, Karesi, Susurluk, Bandırma ve Gönen İlçelerinde kablo hırsızlığı suçunu örgütlü olarak işleyen şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla 5 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Toplam 115 haber.