Asayiş

Asayiş Haberleri

18 Aranan Şahıs Yakalandı

Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit ve Erdek ilçelerinde 30.01.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda 18 aranan şahıs yakalanmış, 9 şahıs tutuklandı.

Balıkesir’de Aranan 151 Kişi Yakalandı

Balıkesir’de yapılan operasyonlar neticesinde 151 aranan şahıs yakalandı, 80 şahıs tutuklandı.

Bandırma’da Kaçakçılık Operasyonu

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bandırma Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği görevlilerince Sahte/Kaçak Alkollü içki, Tütün ve Tütün mamulü Kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Balıkesir Sahilleri Güvende...

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Sahil Güvenlik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlıklarının Çalışmaları Değerlendirildi

Ayvalık ve Dikili’de Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu: 2 Tutuklama

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde harekete geçildi.

Balıkesir’de Hırsızlık Çetesine Operasyon

Altıeylül, Karesi, Susurluk, Bandırma ve Gönen İlçelerinde kablo hırsızlığı suçunu örgütlü olarak işleyen şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla 5 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

7 İlçede Uyuşturucu Operasyonu

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, 7 ilçede (Altıeylül, Burhaniye, Manyas, Kepsut, Gönen, Havran ve Bandırma) uyuşturucu madde bulundurduğu ve ticareti yaptığı tespit edilen (11) şüphelinin ikamet adreslerine baskın düzenlendi.

3 İlçede 10 Şüpheli Yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlıkları ile tütün mamulleri kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, 3 ilçede (Manyas, Erdek ve Bandırma) kaçak tütün mamulleri imal ve ticareti ile izinsiz kazı yaptığı tespit edilen 10 şüphelinin ikamet adresi ve kazı yaptıkları bölgelerde aramalar yapıldı.

Balıkesir Jandarma Personeline Eğitim

12 Aralık 2022-05 Ocak 2023 tarihleri arasında Balıkesir İl Jandarma Komutanlığında görev yapan 583 personele Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi ve Şiddetsiz İletişim konularında eğitim verildi.

10 İlçede 30 Aranan Şahıs Yakalandı

Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gönen ve Susurluk ilçelerinde 04.01.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda 30 aranan şahıs yakalandı, 15 şahıs tutuklandı.

Villada Uyuşturucu Madde Ürettiler

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Ayvalık Küçükköy Mahallesinde villa içerisinde özel düzenek (iklimlendirme ve sera sistemi) kurarak kenevir bitkisi yetiştirmek suretiyle uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edildi.

Tarihi Eser Kaçakçısı Suçüstü Yakalandı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Bandırma ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 1 şüpheli elinde bulunan 1 Milyon TL değerindeki 4 adet katolik dini inancına ait tarihi eserleri satmak isterken suçüstü yakalandı.

Reflektif YELEK Giy Görünür Ol Kampanyası

Reflektif YELEK Giy Görünür Ol Kampanyası

İl Genelinde Uyuşturucu Operasyonu: 16 Tutuklama

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ilde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak 26-31-12/2022-01-01-2023 tarihinde (77) çalışma gerçekleştirdi.

Edremit’te Uyuşturucu Operasyonu

Balıkesir Edremit Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince ilçe genelinde yaklaşan yılbaşı öncesi uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, depolayan veya kullanan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalar yapıldı.

Edremit’te Şüpheli Araçta Arama Yapıldı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, silah mühimmat kaçakçılığı olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Edremit İlçesinde ruhsatsız silah ve çalıntı eşya bulundurduğu tespit edilen (4) şüphelinin bulunduğu araçta arama yapıldı.

Bin 400 Litre Kaçak İçki Ele Geçirildi

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, Türkiye Müşterek Kaçak/Sahte Alkol Uygulaması kapsamında Balıkesir İl genelinde 26 Aralık 2022 günü (145) ekip, (540) personel ile (451) noktada faaliyet icra edildi.

Aranan 152 Şahıs Yakalandı 90’ I Tutuklandı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce Balıkesir’de genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla operasyonlar düzenledi.

Susurluk’ta Benzin İstasyonundan Hırsızlık: 2 Tutuklama

112 Acil ihbar hattına; 09 Aralık 2022 tarihinde saat:06.00 sıralarında Balıkesir’in Susurluk ilçesi Sultançayır mahallesinde faaliyet gösteren Aytemiz Akaryakıt İstasyonu’na gece saatlerinde gelen kimliği belirsiz, yüzleri kar maskeli, iki erkek şahıs tarafından silah zoruyla, istasyon görevlisi M.B. isimli şahsın elleri ve ayakları ip ile bağlanmak suretiyle alıkonarak, istasyonun otomasyon kısmında bulunan çelik kasanın çalındığı bildirildi.

Toplam 102 haber.