Çevre

Çevre Haberleri

İbrahimce’de Sokaklar Pırıl Pırıl

Edremit Belediyesi tarafından kent genelinde geniş kapsamlı temizlik çalışmaları devam ediyor. İbrahimce Mahallesi’nde de yapılan detaylı temizlik çalışmalarında sokaklar titizlikle temizlendi.

Balıkesir Mavi Bayrak’ta Türkiye Dördüncülüğüne Yükseldi

 2022 yaz sezonunda İlimizde 31 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı yapılan çalışmalarla 2023 yaz sezonunda 46’ya yükseldi. İl olarak Türkiye genelindeki Mavi Bayrak ödüllü plaj sıralaması ise 5’inci sıradan 4’üncü sıraya yükseldi.

Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Toplandı

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Sinek Ve Haşeresiz Yaz İçin İlaçlama Çalışmaları Hız Kazandı

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, yılın 12 ayı devam eden çalışmalarının yanında, yaklaşan yaz sezonu için çalışmalarına hız kazandırdı.

Burhaniye Kırsal Mahallelerinde Çalışmalar Devam Ediyor

Burhaniye’nin kırsal mahallelerinden olan Kurucaoluk Mahallesi’nde Belediye ekiplerince çalışmalar devam ediyor.

Atıklarınız Sokak Hayvanlarına Can Olsun

Edremit Belediyesi, sokaklarda yaşayan hayvanlar için belirlenen noktalara “MamaMatik” yerleştirdi. Bu otomat ile pet şişe, cam şişe ve metal atıklar atıldığında otomatik olarak hayvanlara mama veriliyor.

Tırpan Ve Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Burhaniye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, parklarda ve yeşil alanlardaki tırpan ve temizlik çalışmalarını koordineli şekilde sürdürüyor.

Edremit Belediyesi Atık Getirme Merkezi açıldı

Edremit Belediyesi “Sıfır Atık” projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağından ayrı toplanması ve geri kazanıma gönderilmesi amacıyla hazırladığı “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi” hizmete açıldı.  

Karesi Belediyesi’nden Kırsal Mahallelere Sosyal Tesis

Köteyli ve Kavaklı Mahallelerinde bitme aşamasına gelen sosyal tesislerde incelemelerde bulunan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Aktarma ve Çaypınar Mahallelerinde de tesis yapımlarının sürdüğünü söyledi. Başkan Orkan, Üçpınar- Büyükpınar mahallelerini bağlayan yolun bitmesi ardından kent merkezindeki ara sokaklarda çalışmalara başlayacaklarını müjdeledi.

Karesi Atatürk Evi Ziyaretçilerine Kitap Sürprizi

Karesi Belediyesi'nce Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin benzeri olarak inşa ettiği Karesi Atatürk Evi, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma Günü’nde ziyaretçi akınına uğradı. Ayrıca Atatürk Evi’ne gelen ziyaretçilere İstiklal Marşı’nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy’un anlatıldığı kitap hediye edildi.

Tarım Arazilerinin Suyu Büyükşehir Garantisinde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tarımsal sulamada ciddi miktarlarda tasarruf sağlamak ve kuraklıkla mücadele etmek için devreye aldığı ultrasonik tarımsal sulama sistemi sayesinde; yüzde 40’tan fazla tasarruf ederek 11 bin 527 hektar alanın suyunu garanti altına aldı.

Değirmen Boğazı’nda Balçık Temizliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri, Tabiat Park Değirmen Boğazı’nda kötü kokuya da neden olan balçığı, canlılığın ve verimliliğin artırılması için temizliyor. Mühendis Hezer, çalışmalarda balıkların kesinlikle ölmediğini ve berrak su gelmesiyle normale döndüklerini açıkladı.

Değirmen Boğazı’nda Balçık Temizliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri, Tabiat Park Değirmen Boğazı’nda kötü kokuya da neden olan balçığı, canlılığın ve verimliliğin artırılması için temizliyor. Mühendis Hezer, çalışmalarda balıkların kesinlikle ölmediğini ve berrak su gelmesiyle normale döndüklerini açıkladı.

Etkili Kar Yağışı İçin Vali Şıldak Uyardı 

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre Balıkesir’de beklenen kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı dolayısıyla Vali Şıldak vatandaşlara uyarıda bulundu.

Büyükşehir her koşulda görevinin başında

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, önümüzdeki Pazar günü beklenen kar yağışına karşı her koşulda görevini yapabilmek için tüm önlemlerini aldı. 7/24 teyakkuzda bekleyen bin 399 personel ve 539 araç ile 1 dakika içinde aksiyon alabilecek şekilde şehrin dört bir yanında hizmet verecek olan Büyükşehir Belediyesi, sokaktaki can dostların bakımını da aksatmadan sürdürecek. 

Vicdaniye Mahallesi Pırıl Pırıl Oldu

Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak sokak dip bucak temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik ekipleri son olarak Vicdaniye Mahallesi’nde temizlik yaptı.

Atık Pil Toplayanlar Ödüllendirildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” sayesinde bugüne kadar 35 ton atık pil toplanarak 7.7 milyon m³ toprak alanın kirlenmesi önlendi. Bu çevre hareketine son bir yılda büyük katkı sağlayan vatandaşlar, Başkan Yılmaz tarafından ödüllendirildi.

Edremit’te Yeni Park Çalışmaları

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Altınoluk’ta park çalışmalarına devam ediyor.

Karesi Belediyesi Kendi Çiçeklerini Üretiyor

Kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak için birçok alanda kendi çalışmalarını yürüten Karesi Belediyesi bahar ve yaz aylarında yeşil alanlara ektiği çiçekleri de kendisi üretiyor. ‘Çelik’ ve ‘tohum’ yöntemiyle üretilen çiçekler Karesi’de hayata geçecek peyzaj projelerinde de kullanılacak.

Toplam 117 haber.