Çevre

Çevre Haberleri

Canbey:“Dursunbey Naipler Viyadüğü Kullanıma Açıldı”

Balıkesir-Dursunbey yolunun önemli bir aşaması olan Naipler Viyadüğü tamamlandı ve kullanıma açıldı. Viyadükte incelemelerde bulunan AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, hayırlı olsun dedi ve Viyadükte ilk araç sürüşünü gerçekleştirdi. Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey; “Viyadüğümüz artık tamamlandı ve bugün ilk geçenlerden birisi biz olduk. Balıkesir’imize ve Dursunbey’imize hayırlı olsun.” dedi.

Yücel Yılmaz, Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı İmzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk imzacısı olduğu, Emine Erdoğan’  himayesinde gerçekleştirilen Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı Türkevi'nde imzaladı.

Ayvalık’ta Yılın İlk Zeytin Hasadı Yapıldı 

Vali İsmail Ustaoğlu Türkiye'nin en özel zeytinlerinin işlendiği, zeytinyağıyla coğrafi işaret sahibi olan Ayvalık İlçesinde sezonun ilk zeytin hasadı dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. 

CHP’li Akın: "Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığı Kurulmalı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; Türkiye’deki deprem gerçeğine uygun olarak acilen Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığı’nın kurulması çağrısı yaptı. CHP’li Akın, “Bu kadar büyük deprem riski varken ve değerli hocalarımız bu kadar uyarılar yaparken hemen Doğal Afetler ve Deprem Bakanlığı’nın kurulması lazım” diye konuştu.

Ören'de Anıt Ağaçlar Rehabilite Ediliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce ilçemiz Ören Mahallesi’ndeki, uygun nitelikteki ağaçlar, anıt ağaç olarak tescil edilerek koruma altına alınıyor.

BAÜN’de Cins Atlara Embriyo Transferi Yapılacak

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesinde, İstanbul’dan getirilen 7 kısrak ve 1 erkek at üzerinde bilimsel çalışma yapılarak yapay döllenme yolu ile embriyo transferi gerçekleştirilecek. 

Burhaniye’de Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince program dahilinde İlçe genelinde 5 farklı noktada yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Edremit Belediyesi Noktayı Koydu; Rüya ile deprem bilinmez

Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada bir şahsın gördüğü rüya sonrasında yaşanan deprem paniğine gerek olmadığı vurgulandı. Yapılan uyarıda vatandaşların endişelenmemesi istendi.

Başkan Yılmaz: “Depreme karşı Türk-Japon tecrübeleri birleşiyor” 

Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberindeki belediye başkanları heyetiyle, deprem sonrası şehirlerin yeniden yapılandırılması konusunda bir dizi teknik incelemelerde bulunmak üzere Japonya’da. 

Orman Yangınları İçin Uyarı Yapıldı

İçinde bulunulan günlerde hava sıcaklıklarının yükselmesi ve daha da artacak olması sebebiyle riski artan orman yangınlarına karşı dikkatli olunması için vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

Karesi’de Çöp Konteynırları Dezenfekte Ediliyor

Karesi Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla yürüttüğü temizlik faaliyetleri kapsamında çöp konteynerlerını yıkama ve dezenfekte çalışmalarını düzenli bir şekilde sürdürüyor. 

Sivrisinekle Mücadelede Yeni Çözüm

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı İlaçlama Birimi’nce tüm yıl boyunca süren haşere ile mücadele çalışmalarında, yaz aylarında artan sivrisineklere karşı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile yapılan koordineli çalışmalar ile yeni bir hamle yapıldı.

Erdek, Büyükşehir yatırımlarıyla yeniden şahlanıyor

Erdek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın vizyonuyla uzun yıllar sonra yeniden şahlanıyor ve eski ihtişamlı günlerine geri dönüyor. Erdek’te 26 projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi; altyapısında sahil düzenlemelerine kadar birçok alanda ilçenin çehresini güzelleştirdiği yatırımların toplu açılışını gerçekleştirdi.

Karesi’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Devam Ediyor

Karesi Belediyesi, Karizma ve Adnan Menderes Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerlerine ise mobil kurban kesim merkezleri kurarak küçükbaş hayvan kesim hizmeti verecek. Karesi’de Kurban Bayramı için hazırlıklar yapılırken, bayram süresince iki katına çıkarılan nöbetçi ekiplerde hizmet vermeye devam edecek.

Tayfun Canlı Tatilcileri Edremit’e Davet Etti…

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı Kurban Bayramı öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kurban Bayramı’nda herkesi Kuzey Ege’nin incisi Edremit’e bekliyoruz diyen Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Ahmet Akın:‘Orman Yangınlarına Karşı Tedbirli Olunmalı’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Akdeniz iklim sistemi içerisinde yer alan kentlerde yaz aylarıyla birlikte yangın riskinin arması nedeniyle CHP’li belediyelerin orman yangınlarına karşı dikkatli olması ve tedbir almaları yönünde talimat verildiğini bildirdi.

Karesi Sokak Sokak Yaza Hazırlanıyor

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bozulan kaldırım, yol, bordür ve tretuvarların tamiratını yaparken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise parklardaki çim biçme, bitkilendirme, tohumlama, ağaç budama çalışmaları ile oyun parklarının tadilatlarını yapıyor.

Karesi Belediyesi’nden Ekolojik ve Organik Tarım Çalışmaları

Karesi Belediyesi tarafından Avrupa Fransa Ulusal Ajansı’na sunulan ve kabul edilen “Çevre Koruma Açısından Faydalı Mikroorganizmaların Tarımsal Kullanımı” isimli projenin pilot uygulama faaliyeti gerçekleştirildi. Proje ile Karesi’de ekolojik ve organik tarım özendirilecek.

Deniz Dibi ve Sahil Temizliği Yapıldı

Balıkesir’de deniz temizliği konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmak amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü olması ve Hayalet Ağlar Projesi kapsamında dalgıçlar eşliğinde Bandırma Sahili’nde deniz dibi ve sahil temizliği yapıldı.

Toplam 136 haber.