Eğitim

Eğitim Haberleri

Başkan Yılmaz; “Teknolojinin öncülüğünü yapacağız”

“Şehir Teknoloji Programı”ndan mezun olan 370 öğrenciye sertifikalarını veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yakın gelecek, her şeyin değişeceği bir dönem olacak. Birileri buna öncülük yapacak, diğerleri uygulayıcı olacak. Biz, bu işe öncülük yapan gençler yetiştireceğiz” dedi.

Karesi'de Okul Önlerindeki Yaya Geçitleri Yenileniyor

Karesi Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol ağları üzerinde vatandaşların can güvenliğini korumak için yaya geçidi ve yol çizgilerini yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, öğrencilerin okula geliş gidişlerinde trafik güvenliğini sağlamak amacıyla okul önlerindeki çizgileri de yenilerken eskiyen levhalar yerine yeni trafik uyarı levhaları yerleştirdi.

BAÜN’de Anlamlı Etkinlik;Engeller Atlı Terapi ile Aşılıyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Atlı Spor Topluluğu (BAL-AT) ve BAÜN Down Sendromu Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğinde Down Sendromlu bireyler ile ailelerine özel olarak hippoterapi (atlı terapi) etkinliği düzenlendi. 

Müftülükten “Gençlere Değer” Kampı

Altıeylül İlçe Müftülüğü tarafından "Gençliğe Değer" projesi kapsamında Gençlik Kampı düzenlendi.

OKULUMDA ‘KAN’PANYA VAR

Millî Eğitim Bakanlığı ve Kızılay iş birliği içerisinde, kan ihtiyacının karşılanması hususunda hayata geçirilen projeler ile önemli başarılara imza atılıyor. 

 Öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti

Edremit Belediyesi üniversite tercihinde bulunacak öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. Öğrenciler ve aileleri doğru tercih konusunda uzmanlar tarafından detaylı olarak bilgilendiriliyor.

Maden Sektöründen Z Kuşağına Burs ve İş İmkanı

Maden sektörü; maden, jeoloji, jeofizik ve cevher hazırlama mühendisliklerini seçen başarılı gençlere asgari ücret tutarında burs veriyor

LGS’nin Gurur Tablosu Ödüllendirildi

Vali Hasan Şıldak, Liselere Giriş Sınavında (LGS) 500 tam puanla ülke genelindeki 526 öğrenci arasında yer alarak Balıkesir’e başarıyı getiren öğrencileri tebrik etti. 

SYAL’de 157 Öğrencinin Mezuniyet Coşkusu

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde dereceye giren okul birincisi Ceyda Nur Akalın, okul ikincisi Mehlika Şeker ve okul üçüncüsü Halit Yılmaz’a ödül ve diplomaları düzenlenen törende verildi.

Sınav Maratonu LGS İle Sona Eriyor

Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı yarın yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada başarılar diledi.

"TÜBİTAK" Bölge Finalinde 11 Derece

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu "TÜBİTAK" tarafından düzenlenen 17. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi değerlendirmeleri sona erdi.

Burhaniye MYO’da 30. Yıl Mezuniyet Gururu

Burhaniye Meslek Yüksekokulu'nda 2022/2023 eğitim-öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Hayırseverlerden Eğitime Güçlü Destek

Hayırseverlerin adeta yarıș halinde olduğu Balıkesir'de yapılan katkılarla eğitime sağlanan güçlü destek sürüyor. 

Balıkesirli Öğrencilerin Gurur Verici  Dünya Başarısı

Dünya'nın en büyüğü ve en prestijli yarışması olan "Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı" ISEF'te TÜBİTAK tarafından ülkemizi ve ilimizi temsil eden Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeni ve öğrencileri Biyokimya alanında ülkemize dünya üçüncülüğü kazandırdı.

Sağlam Birey Sağlam Toplum

Yeşilay Balıkesir Şube Başkanı Ömür Akyıldız Eroğlu, yönetim kurulu üyeleri ve çalışmalara katılan gönüllü öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti.

BAÜN Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uluslararası Ebeler Günü Kutlandı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık bilimleri fakültesi Ebelik Bölümü tarafından,5 Mayıs Uluslararası Ebeler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

Balıkesir’de Okullara 319 Yeni Kütüphane

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının da desteğiyle ülke  genelinde başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi ilimizde başarılı bir şekilde  yürütüldü.

Edremit’te Okullarda Sınava doğru BİGEP Seferliği

Balıkesir Valiliği himayesinde, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen tüm ilde eğitim seviyesini arttırmayı amaçlayan BİGEP projesi kapsamında Edremit İlçesinde Kaymakam Ahmet Odabaş başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar CİĞER ve okul müdürlerinin katılımı ile bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.

Eğitim Yatırımları Değerlendirildi 

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda Balıkesir genelindeki eğitim yatırımlarının güncel durumu ele alındı.

Toplam 146 haber.