Büyükşehir 160 Personeliyle Erdek'te

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yücel Yılmaz'ın talimatıyla Erdek'i kışın çamurdan yazın da tozdan kurtarmak için 160 personeliyle asfaltından kanalizasyonuna, içme suyundan sahil düzenlemesine kadar yakından ilgileniyor.

PAYLAŞ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yücel Yılmaz’ın talimatıyla Erdek’i kışın çamurdan yazın da tozdan kurtarmak için 160 personeliyle asfaltından kanalizasyonuna, içme suyundan sahil düzenlemesine kadar yakından ilgileniyor. 


20 ilçeye eşit hizmet düsturuyla çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek’e çıkarma yaptı. Dört daire başkanlığı ve 160 personel, Erdek'in alt ve üst yapı çalışmalarında tam gaz ilerliyor. Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ), Kent Estetiği, Fen İşleri, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlıklarına bağlı ekipler, Bandırma Edincik Mahallesi ve Erdek İlçesi’nde çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerin çalışmaları, ilçe belediyeleri ile birlikte koordineli bir şekilde yürüttüklerini ifade eden Başkan Yılmaz, birçok çalışmayı bu yaza tamamlamış olacaklarını ifade etti. Erdek’i yazın tozdan kışın da çamurdan kurtarmak amacıyla yoğun bir mesai harcadıklarını belirten Başkan Yılmaz, ekiplerin ilçede ot temizliğinden bordür boyamasına, yolların yıkanmasından asfalt serimine, alt yapı çalışmalarından sahil düzenlemesine kadar Büyükşehir olarak Erdek’in her şeyiyle yakından ilgilendiklerini söyledi.  

Büyükşehir 160 Personeliyle Erdek'te

TURİZM POTANSİYELİ ARTIYOR 
Erdek Limanı’nda gemilere yük taşıyan TIR’ların trafiği olumsuz etkilememesi için yeni TIR otoparkı yapan ekipler mevcut terminali de sil baştan yenileyerek tuvaletten mescide kadar her yeri modern ve temiz hale getirdi. Bölgenin turizm potansiyelini yükseltmek ve konforunu artırmak amacıyla Erdek’in; Çakıl, Şahinburgaz, Ocaklar, Ballıpınar, Ormanlı, Turan, Narlı Mahallelerini sahil şeridi düzenleme çalışmaları yapılması için programa aldı.

ERDEK SİL BAŞTAN
İlçe genelinde birçok noktada çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, peyzaj çalışmalarından kent mobilyalarına, parke ve taş kaplamalarından, aydınlatma, sahil ve meydan düzenlemelerine, semt spor sahalarından oyun gruplarına kadar her yere dokunuyor. Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan halk plajlarında duş, soyunma kabini gibi hizmetler de tamamen ücretsiz olarak halkın kullanımına sunuluyor.

Büyükşehir 160 Personeliyle Erdek'te

KİRLİĞE VE KÖTÜ KOKUYA SON 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ tarafından yaklaşık 100 milyon liralık maliyeti olan Erdek Kanalizasyon ve Atıksu Artıma Projesi'nde de çalışmaların yüzde 26’sı tamamlandı. Yıllardır derin deniz deşarj yöntemiyle evsel ve kanalizasyon atıklarının bırakıldığı Erdek Körfezi'ndeki kirlilik bu proje sayesinde son bulacak. 66 milyonluk liralık maliyetle kurulan 62 bin 750 kişi kapasiteli ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ise hem Erdek Körfezi’ni kirlilikten koruyacak hem de insanı rahatsız eden kötü kokuları bitirecek. BASKİ su kalitesinin iyileştirilmesi, sağlıklı ve kesintisiz içme suyunun sağlanmasına yönelik içme suyu şebeke hatları ve entegre su projeleri ile Bandırma ve Erdek bölgesinde önemli adımlar atıyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN