Altıeylül Belediyesi Haberleri

Altıeylül Belediyesi Haberleri

ALTIEYLÜL BELEDİYESİ’NDEN OKUL KANTİNLERİNE DENETİM

Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri 2023-2024 eğitim-öğretim yılıyla birlikte okul kantini denetimlerine başladı.

Vali Ustaoğlu'ndan Altıeylül'e Ziyaret

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu Altıeylül Belediyesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Altıeylül Belediyesine bağlı Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi binasında bulunan birimleri gezen Vali İsmail Ustaoğlu sonrasında Altıeylül Belediyesince yapımı tamamlanan ve yapımı devam eden projeleri içeren sunumu izledi.

Başkan Avcı: “Gençlerimiz Bizim Geleceğimiz”

Altıeylül Belediyesi Millet Kıraathanelerinde bulunan kütüphanelerde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler başarılarına başarı kattılar. Altıeylül Belediyesi'nin projeleri içesinde bulunan ve özellikle öğrencilerin derslerini sessiz ve sakin bir ortamda çalışabilmeleri amacıyla planlanan Millet Kıraathaneleri Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.

Başkan Avcı'dan Altıeylül'e Yakışan Bir Proje Daha

Altıeylül Belediyesi çalışıyor, Altıeylül yeni hizmet binasına kavuşuyor. Vatandaşlara hizmet götürmenin gayretinde olan Altıeylül Belediyesi, kentin ihtiyacı olan projeleri bir bir hayata geçiriyor.

Altıeylül’den Okullara Temizlik Seferberliği

Altıeylül Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri okullar için seferber oldu. 11 Eylül tarihinde açılacak olan 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı öncesi Altıeylül bölgesinde bulunan okulların çevresi ve okulların bahçeleri ekipler tarafından temizlendi.

İsmail akçay yol koşusu 15. Kez düzenlendi

Meksika 1968 Olimpiyatları’nda maraton dördüncüsü olarak Türk atletizm tarihine geçen atlet İsmail Akçay adına Altıeylül Belediyesi tarafından 15.’si düzenlenen yol koşusu; Balıkesir’de gerçekleştirildi. Altıeylül Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 12 bin 500 metrelik parkurdan oluşan 15’ncisi İsmail Akçay Yol Koşusu’nun başlangıç noktası Atatürk Stadyumu’ndan verildi. Kadınlarda 18-55 ve üstü yaş, erkeklerde 18-80 ve üstü aralığındaki yerli ve yabancı herkese açık olan yarışmaya katılım yoğun oldu.

Altıeylül’de Zafer Bayramı Coşkusu

Altıeylül Belediyesi katkılarıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı 101. Yıl dönümü coşkusu, dün düzenlenen; “Alaturka Akşamlar” özel programıyla Kuva-yi Milliye Meydanı’nda yapıldı. İsmail Özkan ve Mine Geçili’nin sahne aldığı gecede TRT Müzik Altıeylül’den gerçekleştirdiği canlı yayınla 130 ülkede Zafer Bayramını Coşkusu yaşatıldı.

30 Ağustos Coşkusu Altıeylül’de Yaşanıyor

Altıeylül Belediyesi katkılarıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu, “Alaturka Akşamlar” özel programıyla Kuva-yi Milliye Meydanı’nda saat 22.00’de sizlerle olacak

Altıeylül’de Yeşil Alan Miktarı İki Katına Çıkarıldı

Altıeylül Belediyesi 7’den 70’e herkesin yeşil alanlarda vakit geçirmeleri için Park Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ,” Son 3 yılda 110 bin m² yeşil alanı Altıeylül’e kazandırdık” dedi.

Kendi Kendine Yeten Belediye - Altıeylül Belediyesi

Göreve geldiği günden bugüne kadar ‘Sosyal Belediyecilik’ ve ‘Eser Belediyeciliği’ anlayışıyla hareket eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül’e kazandırmaya devam ediyor. Belediye’nin kendi imkânlarıyla yapılan GES (Güneş Enerji Santrali) faaliyete geçtiğinden bugüne kadar enerji üretimiyle; Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi, Hasan Can Kültür Merkezi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nin yarı olimpik yüzme havuzunun elektrik faturaları GES ile mahsuplaştırılarak ödenmekte.

Altıeylül Belediyesi’nden Bir Değerli Eser Daha

Sarı Hoca olarak bilinen Mehmet Ruhi Turan’ın vefatının 42. yılında Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi’nde bir araya gelen misafirler Sarı Hoca’yı yâd etti. Altıeylül Belediyesi Kültür Yayınları tarafından hazırlanan kitap Sarı Hoca’nın yaşamını anlatıyor.

Altıeylül’de ‘Bilinçli Gençliğe Doğru

Altıeylül’de camilerimizde ve müftülük bünyesindeki kurslarda Kur'an okumanın yanında dinimizi, vatan ve millet sevgisini, iyi ve ahlaklı bireyler olmayı da öğrenen çocuklar Altıeylül Belediyesi'ne bağlı Hasan Can Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

ALTIEYLÜL’DE ALDOS İLE İŞLEMLER DAHA HIZLI

Ruhsat verme süresini minimuma indirmek adına 2018 yılında faaliyete geçen ALDOS ‘Altıeylül Belediyesi Dijital Onay Sistemi’ sayesinde yapı sahiplerini, proje ve yapı denetim firmalarının iş yükünü azalttı.

Başkan Avcı: Gençliğe Yatırım Geleceğe Yatırım

Altıeylül Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları faaliyetleri şenlik havasında geçti. Sultan Alparslan Kültür Evi’nde yapılan şenlikte çocuklar doyasıya spor, doyasıya eğlenme fırsatı buldu. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı: “Biz gençlerimize değer veriyoruz. Gençlerimiz kendilerini daha iyi yetiştirsin diye var gücümüzle çalışıyor ve gençlerimize yatırım yapıyoruz. Çünkü yarınlarımız geleceğimiz bu memleketin geleceği çocuklardır.”

Daha Yeşil Bir Altıeylül İçin Çalışıyoruz

Altıeylül Belediyesi Altıeylül’de ikamet eden vatandaşlar için çalışmalarını sürdürüyor.

Altıeylül Belediyesi 2023 Yılı Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Altıeylül Belediyesi 2023 Yılı Ağustos Ayı Meclis Toplantısı

Altıeylül Belediyesi Altıeylül’e Projelerle Değer Katmaya Devam Ediyor

İçinde çocuk oyun alanları, yarı olimpik yüzme havuzu, bisiklet parkuru, 2 adet tenis kortu, 1 adet basket sahası, millet kıraathanesi, kafeterya, restoran, bürolar, etkinlik alanları, koşu ve yürüme parkurları, toplantı salonları, fitness salonu ve açık spor alanlarının yer aldığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Altıeylül’e çok yakışacak.

ALTIEYLÜL’DE HAVUZLARA YOĞUN İLGİ

Altıeylül Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Yüzme Havuzunda Pazartesi-Çarşamba -Cuma günleri ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen 630 çocuğun yüzme öğrendiği Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Sultan Alparslan Kültür Evi’nde de ‘Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın Projesi’ kapsamında 6-13 yaş grubu çocuklar portatif havuzda yüzme öğreniyor.

SEYYİD AHMET ARVASİ KOMPLEKSİ GÜN SAYIYOR

Altıeylül Belediyesi sosyal belediyecilik ve eser belediyeciliği anlayışıyla hareket ederek Altıeylül’de yaşayan vatandaşların hep yanında. SEYYİD AHMET ARVASİ KOMPLEKSİ GÜN SAYIYOR

Altıeylül Belediyesi Hizmet İçin Sahada

Kırsal, merkez demeden üst yapı çalışmalarını sürdüren Fen İşleri ekipleri Altıeylül'de yaşayan vatandaşlar için 7/24 sahada.

Kendi Binalarımızda Hizmet Vermeye Devam Ediyoruz

Altıeylül Belediyesi birimleri yeni hizmet binalarına taşındı.

Plevne Kapalı Pazar Yeri Tanıtıldı

Altıeylül Belediyesi’nin Plevne Mahallesi’ne kazandırmış olduğu Plevne Mahallesi Kapalı Pazar Yeri tanıtım toplantısı pazarcı esnafının katılımıyla Hasan Can Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Altıeylül Belediyesi Konakpınar Gençlik Merkezi Kapılarını Açtı

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, "Biz besmele çektiğimizde 31 Mart 2019'da yeni döneme başladığımızda kazandırmak istediğimiz projeleri bir bir hayata geçirmek için yola çıkmıştık. 5 projenin açılışını bu süreçte gerçekleştirdik” dedi.

Altıeylül Tarlasından İhtiyaç Sahiplerinin Sofrasına

Altıeylül Belediyesi, çeşitli mahallelerinde bulunan tarlalarına bu yıl da başta buğday ve arpa gibi çeşitli hububat ürünleri ekti. Elde edilen ürünler daha sonrasında işlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Altıeylül Belediyesi Her Daim Vatandaşın Yanında

Altıeylül Belediyesi ekipleri 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların yanlarında olmaya devam etti. Kurban Bayramı tatili içerisinde hizmetlerin aksamaması için 7/24 hizmet esasına göre çalışmalarını sürdüren ekipler bayram süreci boyunca vatandaşın hizmetinde oldu.

Başkan Avcı'dan Bayram Mesajı

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Kurban Bayramı’nda Altıeylüllülerin hizmetinde olmaya devam edeceklerini ifade etti. Başkan Avcı, “Altıeylül Belediyesi Kurban Bayramı’nın 1.nci günü olan 28 Haziran Çarşamba günü ekiplerimiz Kepsut Yolu üzerinde bulunan Hayvan Pazarı’nda küçükbaş kesim işlemlerini gerçekleştirecek” dedi.

ALTIEYLÜL LAVANTA GÜNLERİ BAŞLADI

Altıeylül Belediyesi 20 dönümlük mor renklerle adeta Altıeylül ilçesine bağlı Çiçekpınar (Nergiz) Mahallesinin saklı Cenneti olan lavanta tarlaları kokusu ve güzel görüntüsü ile ilçemizi süslüyor.

Altıeylül’ü Güzelleştiriyoruz

Altıeylül Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, yeni ekipmanlarla Altıeylüllülere daha konforlu, daha hızlı hizmet için çalışmalarına devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Altıeylül Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını hızlandırdı. Bünyesine katmış oldukları çim biçme traktörü ile daha hızlı bir şekilde vatandaşlara hizmet verecek.

Altıeylül Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

Altıeylül Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nda Altıeylül’de yaşayan vatandaşlara hizmet için çalışmaya devam ediyor. Kurban Bayramı’nda kurban kesim hizmetlerinden faydalanmak isteyen Altıeylüllü vatandaşların 200 TL karşılığında bu hizmetten faydalanabilecek. Kesim ücretleri Hayvan Pazarı’nda bulunan tahsilat noktalarından yatırılacak.

Altıeylül İçin Üretiyor Altıeylül İçin Çalışıyoruz

Altıeylül Belediyesi bozulan ve yıpranan yollara kilitli parke taşı, bordür döşeme ve kırsal mahallelerde tarla yolu açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Pamukçu’da BASKİ tarafından yenilenen altyapı sonrasında üst yapı yenileme çalışmaları da Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılıyor.