Altıeylül Belediyesi Haberleri
SON DAKİKA

Altıeylül Belediyesi Haberleri

Üniversiteler Yamaç Paraşütü İçin Altıeylül’de Buluşuyor

Altıeylül Belediyesi, Akçaköy mahallesinde bulunan Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği düzenliyor. 2 gün sürecek etkinliğe 65 yamaç paraşütü pilotu katılım sağlayacak.

Gençler Altıeylül’de buluştu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun, heyecanının yaşandığı Altıeylül'de vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi'nde bir araya geldi. Altıeylül Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu etkinliklerde vatandaşlar bayram coşkusunu birlikte yaşadı.

19 Mayıs heyecanı Altıeylül’de yaşanacak

Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası bünyesinde yapılan etkinliklerle 19 Mayıs heyecanını Altıeylüllü vatandaşlarla birlikte kutlamak için bir dizi program hazırladı.

Çocuk Üniversitesi Öğrencileri Konakpınar’da stres attı

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Çocuk Üniversitesi Öğrencileri Konakpınar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen yılsonu pikniğiyle yılın tüm stresini atma fırsatı buldu.

Tayfun Canlı Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu!

Körfezin merkezi Edremit Belediyesi’nin başarılı Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı Balıkesir’in en büyük ilçesi Altıeylül Belediyesine Koordinatör Başkan Yardımcısı oldu.

BAŞKAN ŞEHİRLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Altıeylül Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi (ALGEM) Toplantı Salonu'nda bir araya gelen 81 kırsal 13 merkez mahalle muhtarı ihtiyaç ve taleplerini Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ile paylaştı.

ALTIEYLÜL ÇİFTÇİNİN YANINDA

Yaklaşık 10 gündür çalışmalarını sürdüren Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri, 81 kırsal mahallesi bulunan Altıeylül’de tarla yolu açma faaliyetlerini sürdürüyor.

İŞ İNSANLARINDAN KONAKPINAR’A TAM NOT

Altıeylül Belediyesi'ne bağlı Konakpınar Gençlik Merkezinin misafirleri Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve BASİAD üyeleri oldu. Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, ''Sizleri tesisimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk'' dedi.

Altıeylül'de Parklara Bahar Bakımı

İlkbaharın gelmesiyle vatandaşların daha güzel bir ortamda çocuklarıyla birlikte vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Altıeylül Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına hız verdi.

ŞEHİRLİ: SİZLERLE BİRLİKTE OLMAKTAN GURUR DUYDUM

Altıeylül Belediyesi, vatani görevini yapmak için askere gidecek gençlere yönelik özel bir program düzenledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nde bulunan Tomruk Kafe’de askere gidecek gençlerle bir araya gelen Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, “Şimdiden sizlere hayırlı tezkereler diliyorum’ dedi.

Altıeylül Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi

Altıeylül Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Hakan Şehirli başkanlığında yapıldı. Toplantıda meclis ihtisas komisyonları ve üye birliklerin temsilcileri seçildi.

ALTIEYLÜL’DE 100 BİN TON GERİ DÖNÜŞÜM DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Altıeylül Belediyesi bünyesine kazandırmış olduğu 2 adet sıfır atık, 2 adet de katı atık toplama aracıyla filosunu güçlendirdi. Altıeylül’ün daha temiz ve çevreci bir ilçe olması için çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Bünyemize kazandırmış olduğumuz 4 adet yeni araçla sıfır atık çalışmalarımızı daha da hız kazandıracağız” dedi.

ALGEM REKOR KIRDI

Balıkesir’de örneği olmayan ve Türkiye’de örnek gösterilen Altıeylül Belediyesi, ALGEM bünyesinde ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olmaya devam ediyor. Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi (ALGEM)’de çocuk üniversitesi, üniversite hazırlık kursları, başarılı olan kadınlara mikro finans şubesi vasıtasıyla faizsiz kredi desteği ve ayrıca 7 yıl içerisinde toplamda 50 bin aileye yardım eli uzatıldı.

Hasan Avcının Afişleri Kesildi

Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın Seçim afişleri kesildi. Bu olay üzerine bir açıklama yapan Avcı:” Seçim afişlerimizi kesip atabilirsiniz ancak milletimizin gönlünden bizi kesip atamazsınız.” dedi 

Hasan Avcı Sütlüce'de

Coşkulu, heyecanlı, içten, samimi duygularla Bağımsız Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı’ya destek veren Sütlüce Mahalle sakinleri sloganlarla, meşalelerle Hasan Avcı’ya yanındayız mesajı verdi.

RAMAZAN ALTIEYLÜL’DE GÜZEL

Altıeylül Belediyesi bu ramazanda da yine ihtiyaç sahiplerinin yanında.

Hasan Avcı: ''Desteklerinizi Bekliyorum.''

Her gittiği yerde sevgi gösterileriyle karşılanan ve Altıeylül'ün çehresini değiştiren Hasan Avcı'ya destek gün geçtikçe artıyor.

Hasan Avcı'ya Destekler Devam Ediyor

Altıeylül için ‘DAHA BİTMEDİ İŞİMİZ ÇOK’ diyen Hasan Avcı Altıeylül’de yaşayan vatandaşlar tarafından destek almaya devam ediyor. Vatandaşlar, “Başkanım seni tekrar Altıeylül’de Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz. Seninleyiz. Yanındayız” dedi.

ALTIEYLÜL’DE CUMHUR İTTİFAKI RÜZGARI

Cumhur İttifakı’nın Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray seçim çalışmalarını sürdürüyor. Altıeylül Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkan Yardımcısı olduğunu hatırlatan Eray, “31 Mart’ta hep beraber bu sandıkları patlatacağız ve 1 Nisan’dan itibaren Altıeylül’de, ‘Gerçek Belediyeciliği’ göstereceğiz” dedi.

Vatandaşlardan Eray'a Sıcak Karşılama

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkanı Mesut Eray, haftasonu mahalle ziyaretlerini sürdürdü. Eray, “Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmamak için gece gündüz sahadayız. Hemşehrimizin bu gönülden ilgisi ve sevgisi bizlere ayrı bir güç veriyor” dedi.

ALTIEYLÜL’DE SİNEMA VE TİYATRO ETKİNLİKLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Altıeylül Belediyesi okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte 29 Ocak ile 3 Şubat tarihleri arasında sinema ve tiyatro etkinlikleriyle Altıeylüllüler eğlenceli bir tatil geçirdi.

ALTIEYLÜL’DE TİYATRO GÜNLERİ BAŞLIYOR

Altıeylül Belediyesi Altıeylül Yarı Yıl Şenlikleri kapsamında düzenlenen sinema ve tiyatro şenlikleri ilgi görmeye devam ediyor.

ÇOCUKLAR ALTIEYLÜL’DE MUTLU

Altıeylül Belediyesi okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte çocuklar için dolu dolu etkinlik faaliyetleri hazırladı.

ALTIEYLÜL’DEN EĞİTİME TAM DESTEK

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Hasan Can Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi eğitim semineri düzenlendi. Seminere; 600’e yakın 12. Sınıf öğrencileri katılım sağladı.

KONAKPINAR GENÇLİK MERKEZİ SİZLERİ BEKLİYOR!

Açıldığı günden bugüne kadar herkesin merak ettiği Altıeylül Belediyesi Konakpınar Gençlik Merkezi vatandaşlara kapılarını açtı.

ALTIEYLÜL PROJELERİYLE GÖZ DOLDURUYOR

Balıkesir’in parlayan ilçesi Altıeylül’ün Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın hayata geçirmiş olduğu projeler göz dolduruyor. Vatandaşlara hizmet götürmenin gayretinde olan Altıeylül Belediyesi kentin ihtiyacı olan projeleri bir bir hayata geçiriyor.

“GENÇLERİMİZLE GELECEĞİMİZİ İNŞA EDİYORUZ”

Altıeylül Belediyesi gençlerin eğitimlerini her alanda desteklemeye devam ediyor. Belediye tarafından yapılan sınavlarda başarılı olan açık lise ve mezun 50 öğrenci üniversite hazırlık kurslarında eğitim-öğretim görüyor.

Şehit Türkan Bebeğin Adı Altıeylül'de Yaşatılacak

 Bulgaristan'da zorunlu göçe karşı Türkler’ in mücadelesinde 17 aylık bebek annesi Fatma Küçük'ün sırtında kurşunla vurularak şehit olmuştu. 26 Aralık 1984 tarihinde Bulgaristan'da kimliksizleştirme politikalarına karşı çıkan Türklerin üzerine açılan ateş sonucu şehit düşen 17 aylık Türkan bebek için Altıeylül Belediyesi Dinkçiler Mahallesi Göçmen Konutlarında yapılan parka Türkan Bebek ismi verildi.

İSMET DENİZ BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN ADAY ADAYI

İş İnsanı İsmet Deniz, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi MHP Altıeylül Belediyesi Meclis Üyesi aday adaylığı için başvurusunu yaptı.