SON DAKİKA

Yaşam

Yaşam haberlerini listeleyin, Balıkesir'deki yaşam haberlerini yakından takip edin.

Yaşam Haberleri

Canbey, yüksek tempoda çalışmalarını sürdürüyor

Canbey, Balıkesir’in her köşesinde çalışmalarını sürdüreceklerini ve her zaman halkın yanında olacaklarını dile getirdi. Yakupköy ve Balıklı’da programlara katıldı.

Vali Ustaoğlu Balya ve İvrindi’de Muhtarları Dinledi

Vali İsmail Ustaoğlu mahalle muhtarları ile bir araya geldiği programlarına devam ediyor. Vali Ustaoğlu; beraberinde İl Jandarma Komutanı Tümg. Nurettin Alkan ve İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit ile birlikte Balya ve İvrindi İlçelerinde gün boyu süren programlar kapsamında mahallelerin muhtarları ile bir araya geldi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin logosundaki ‘B’ harfi yenilendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, logosunu dijital iletişimin gereklerine uygun olarak revize ettiğini açıkladı. 2014’ten bu yana kullanılan mevcut “B” harfi; Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendiği vurgulanarak; Logonun yeni görünümünün Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildiği de belirtildi.

Büyükşehir, patili dostlar için mama dağıtıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için ücretsiz mama yardımında bulunarak hem patili dostlarını hem de sokak hayvanlarına yardım eden hayvanseverleri sevindiriyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda iki farklı noktadan 3 bin hayvansevere bir günde 18 ton mama dağıtarak can dostların beslenmesine katkı sağladı.

Başkan Akın ‘Balıkesir Dönüşüm Kongresi’ düzenliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “Yeni Bir Balıkesir Vizyonu” ortaya koymak amacıyla 30-31 Mayıs günlerinde, şehrin bütün bileşenlerinin katılacağı bir “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” yapacak. Kongreye; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılım sağlayacak.

Burhaniye Belediyesi Personelleri İçin KVKK Eğitimi Gerçekleştirildi

Burhaniye Belediyesi, personellerine Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile ilgili bir eğitim programı düzenledi. Düzenlenen eğitim, çalışanların kişisel verilerin korunması konusunda bilinçlenmesini amaçladı.

 Başkan Ertaş, özel çocuklarla bir araya geldi

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Dünya Engelliler Haftası Programı’na katılarak özel çocuklarla bir araya geldi ve onların her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Canbey; “Güzel Şehrimiz Balıkesir Hayırda Yarışıyor”

Yoğun yasama çalışmalarının ardından her hafta Balıkesir’e gelmeyi ihmal etmeyen AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, bu hafta Balıkesir’in çeşitli ilçelerinde düzenlenen hayır davetlerine katıldı. Milletvekili Canbey; “Hemşehrilerimiz ile bir arada olmak, aynı sofrayı paylaşmak huzurumuzu ve enerjimizi çoğaltıyor. Maşallah, Balıkesir’imizin her bir köşesinde hayır davetleri var. Güzel şehrimiz Balıkesir hayırda yarışıyor.” dedi.

Başkan Ahmet Akın, Kadir Gecesi’nde Balıkesirlilerle buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Zağnos Paşa Camisi Meydanı’nda düzenlediği iftar yemeği ve Kadir Gecesi programında on binlerce Balıkesirliyle bir araya gelerek sevgi seliyle karşılandı. Programda konuşan Başkan Akın “Balıkesir benim ailem. Bu ailenin hayırlı evladı olmaktan başka hiçbir isteğim yok” dedi. 

Tilkici: “Uzman Çavuşlar Her Şeye Layıktır”

Uzmanlar Federasyonu Balıkesir İl Başkanlığınca emekli ve görevi başındaki uzman çavuşlara iftar yemeği düzenlendi. Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı iftar yemeğine ilgi oldukça büyüktü. Emekli ve çalışanların da aralarında bulunduğu iftar yemeğinde önce Kuran-ı Kerim okundu,  ardından iftar yapıldı. Gördüğü kalabalık sonucunda gurur duyan Ali Tilkici, “Gün geçtikçe çığ  gibi büyüyoruz” dedi. 

Büyükşehir’den kırsal mahallelere çok amaçlı salon

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kırsal mahallelere yönelik gerçekleştirdiği projelere bir yenisini ekliyor. Bu kapsamda tüm kırsal mahallelere çok amaçlı salon inşa edilerek günlük ve sosyal yaşam standartları artırılacak. 

Karesi Belediyesi Yürekleri Isıtıyor

Karesi Belediyesi, insan odaklı yaklaşımıyla sosyal belediyecilik alanında öncü çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl binlerce vatandaşa ulaşan Karesi Belediyesi, 2024 yılında da 'insan odaklı' sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek insana dokunan hizmetler yapmaya devam ediyor.

GSB Yurtlarında Ramazan Coşkusu yaşanıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte GSB Yurtlarında kalan gençlere yönelik, Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinin paylaşıldığı “GSB'de Ramazan” İftar Programları ile faaliyetlerine devam ediyor.

İstanbul’daki Balıkesirliler Boğaz Turunda buluştu 

İstanbul Balıkesirliler Derneğinin düzenlediği Boğaz turu, Üsküdar Valide Sultan Gemisi ile yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Otobanda Kaza ; 1 KİŞİ ÖLDÜ 52 KOYUN TELEF OLDU

İzmir-İstanbul otobanı Kurudere mevkiinde iki kamyonun karıştığı bir kaza meydana geldi. Kazada bir kişi hayatını kaybetti. Yaralı iki kişi sağlık ekiplerine teslim edildi. Kamyonda yüklü olarak bulunan 100 küçükbaş (koyun)hayvandan 52 tanesi telef oldu. Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Turhan Çömez, Burhaniye’de seçim bürosu açılışına katıldı

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, Burhaniye’deydi. İYİ Parti Burhaniye seçim bürosu açılışına katıldı. Partiye katılan üyelere rozetlerini taktı.

Toplam 523 haber.