Yaşam

Yaşam haberlerini listeleyin, Balıkesir'deki yaşam haberlerini yakından takip edin.

Yaşam Haberleri

Burhaniye’de 4. Halk Meclisi Toplantısı Yapıldı

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, belediye projeleri, hizmetleri ve faaliyetlerinde "Ortak Akıl" sloganıyla hayata geçirdiği Burhaniye Halk Meclisi'nin dördüncüsü 27.09.2023 Çarşamba günü Reha Yurdakul Salonu'nda gerçekleşti.

Yavru Kedi 14 Metre Kuyudan Kurtarıldı

Manyas’ın Salur Mahallesinde yaklaşık 14 metre derinliğindeki kuyuya bir yavru kedi düştü. Kuyuya düşen yavru kedi kendilerine haber verilen Balıkesir İtfaiyesi Manyas Grup Amirliği ekipleri tarafından kurtarılarak sahibi Nizamettin Gökçe'ye teslim edildi.

İmece Usulü Mevlit ve Hatim Duası

Manisa ve Balıkesir’de gönüllü vatandaşların imece usulü başlattığı mevlit ve hatim programlarının 7’incisi Manisa Muradiye Camiinde gerçekleştirildi ve bin 435 kişi için 120 hatimin duası okundu.

Önce Yayalar Uygulaması için Denetim yapıldı

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından; İçişleri Bakanlığının “Önce Yaya Uygulaması” talimatı gereğince toplumsal duyarlılığın artırılması ve yayaların karıştığı trafik kazalarının azaltılmasına yönelik olarak “Yaya Önceliği Özel Denetimi” gerçekleştirildi. Yapılan denetimler sonucunda 740 aracın kontrol edildiği bildirildi.

101 Yıllık Gurur Burhaniye'de Coşkuyla Kutlandı

8 Eylül Burhaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı ilçede düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Garnizon Komutanı Topçu Yüzbaşı Yusuf Kaya ve CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın katıldığı çelenk bırakma töreni Kuva-yi Milliye anıtında gerçekleştirildi.

Vali Ustaoğlu Edremit'le Start Verdi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Balıkesir’e atanan Vali İsmail Ustaoğlu ilk ziyaret ve incelemelerini Edremit İlçesindeki kapsamlı programıyla gerçekleştirdi. 

Kuvay-i Milliye Kahramanları Sındırgı’da Anıldı

Kuvay-i Milliye Kahramanları Sındırgı’da Anıldı Kuvay-i Milliye kahramanları olan İbrahim Ethem Akıncı ve Şehit Makbule Efe mezarları başında anıldı.

BESOB Başkanlar Toplantısı Erdek’te Yapıldı

Esnafın güncel sorunlarının görüşüldüğü Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanlar Kurulu toplantısı Erdek BESOB otelinde gerçekleştirildi. 

"Balkan Söyleşileri" Göçmenlerin Başkentinde Yapıldı

Balıkesir Balkan Göçmenleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Balıkesirli Prof.Dr. Emin Çarıkçı'nın konuşmacı olarak katıldı "Balkan Söyleşileri" yapıldı.

Mehmet Ağar Vefat Etti

Ülkücü camianın tanınmış isimlerinden olan eski Edremit MHP İlçe Başkanı Mehmet Ağar hayatını kaybetti. 

Ticari Taksilerle Göçmen Kaçakçılığı Yapan 3 Kişi Yakalandı

2 ticari taksi ile bir ticari taksi görünümlü sivil aracı kullanarak yabancı uyruklu şahısları yasadışı yollarla yurtdışına çıkararak kazanç elde eden 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı

Başkan Deveciler Elleriyle Aşure Dağıttı

Burhaniye Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak Muharrem Ayı'nda düzenlediği aşure hayrı, bu yıl da vatandaşların yoğun katılımı ile birlikte Burhaniye Belediyesi Hizmet Binası önünde yapıldı.

Bigadiç’te bütün çocuklar Yüzme Öğrenecek

Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ilçenin dört bir yanına inşa ettiği açık ve kapalı olimpik yüzme havuzları ile gençlere yüzme imkanı sunuyor. Bu kapsamda Bigadiç Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi Kapalı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu hizmete sunularak, çocuklar ve gençler yüzmenin ve spor yapmanın keyfini yaşıyorlar.

Avcılar Fener Yıllar Sonra Camii’ne Kavuştu

Balıkesir’in en önde gelen tatil yerlerinden birisi olan Altınoluk ile Güre arasında yer alan ve Avcılar Mahallesi sınırlarında bulunan Fener Bölgesi yıllar sonra camiine kavuştu.

Camiler Ve Cemevleri Temizleniyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki ibadethane temizliği ile vatandaşların beğenisini kazanıyor

Birol Şahin’den Turhan Çömez’e Kabakdere Cevabı

Ergenliğe yeni adım atmış Z Kuşağı gibi davranan bir milletvekilimiz var. Elinde cep telefonu gördüğü her objenin her manzaranın önüne geçip fotoğraf veya video çekiyor, sivri laflar ederek sosyal medya fenomeni olmanın derdinde. Bu kısa videolarla siyaset yaptığını, görevinin bu olduğunu sanıyor.

Çaypınar Mahallesi'nde Çok Amaçlı Salon Açıldı

Karesi Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde yapılan köy konaklarının açılışları devam ediyor. Armutalan Kültür Merkezi’nden sonra Çaypınar Mahallesi Çok Amaçlı Salonunun açılışı da yapıldı. 

Ayvalık Tostu İle Coğrafi İşaret Tescili 26 Oldu

Geleneği Geleceğe Taşıyan Coğrafi İşaret Tescili Balıkesir'in Yöresel Ürünlerine değer katmaya devam ediyor. Balıkesir’in Coğrafi İşaretli Ürünleri listesine son olarak 'Ayvalık Tostu' Geleneksel Ürün Adı kategorisinde tescil alan ürün olarak dâhil oldu.

 Toplu taşıma araçlarında klima denetimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyrettiği bu günlerde vatandaşların ulaşımdan daha konforlu faydalanabilmesi için toplu ulaşım araçlarında klima denetimlerini artırdı.

Toplam 452 haber.