Altıeylül Haberleri
SON DAKİKA

Altıeylül Haberleri

"Altıeylül Kariyer" Portalı Hizmete 26 Temmuz’da Açılıyor…

Altıeylül Belediyesinden Bir İlk Daha Altıeylül Belediyesi, iş arayanlara ve işverenlere destek sunmak amacıyla "Altıeylül Kariyer" adlı yeni kariyer portalını faaliyete geçiriyor. Bu yenilikçi platform, iş bulma süreçlerini kolaylaştırmayı ve işverenlere nitelikli eleman temini sağlamayı hedefliyor. İş arayanlar, 7/24 evlerinden veya mobil cihazlarından rahatlıkla özgeçmiş oluşturabilecek, güncelleyebilecek ve kendilerini ilgilendiren iş ilanlarına anında başvuruda bulunabilecekler.

Altıeylül’de Gençler Yaz Tatilini Boş Geçirmeyecek.

Altıeylül Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, gençler için dopdolu bir yaz sezonu programı hazırladı.

Mahalle Sakinleri İstedi, Başkan Şehirli Yaptı

Başkan Şehirli parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi. Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Plevne, Bereketli, Köseler ve Ovaköy Mahallerinde devam eden parke taşı döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

2.ALTIEYLÜL LAVANTA GÜNLERİ'NE ZİYARETÇİ AKINI

Altıeylül Belediyesi tarafından bu yıl 2. kez düzenlenen "Altıeylül Lavanta Günleri", binlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Orman Yangını Söndürme Çalışmaları Başlatıldı

Altıeylül ilçesinde çıkan yangın ormanlık alana sıçradı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan yangını söndürmek için çalışmalara devam ediyor.

2. ALTIEYLÜL LAVANTA GÜNLERİ'NE DAVETLİSİNİZ

Altıeylül Belediyesi: “Değerli komşularımız sizleri lavanta günlerine bekliyoruz”

Belediye Personeli Fatma Gündüz’den Örnek Davranış

Altıeylül Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Fatma Gündüz, Rüzgar Caddesi mevkiinde bulunan parkta temizlik yaptığı sırada para dolu bir poşet buldu. Sahibine ulaştırılması için Altıeylül Belediyesi Zabıta Amirliğine teslim edilen para kısa süre içerisinde sahibine teslim edildi.

Altıeylül Alaturka Türk Müziği Topluluğu büyük beğeni topladı

Altıeylül Alaturka Türk Müziği Topluluğu'nun Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde vermiş olduğu konser büyük beğeni topladı. Şef Hazma Sarıgül yönetiminde sahne alan koro, seslendirdiği eserlerle izlemeye gelen misafirlere muhteşem konser deneyimi yaşattı.

Altıeylül'de sosyal alanlar düzenleniyor

Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplum için Altıeylül Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri parkların bakımını, temizliğini ve oyun gruplarının yanı sıra spor alanlarında bulunan fitness aletlerinin bakımlarını, yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BAŞKAN ŞEHİRLİ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Altıeylül Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Herkese sağlıklı ve huzurlu bir bayram dilerim

Altıeylül Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Şehirli; “Altıeylül Belediyesi olarak komşularımızın bayramlarını en iyi şekilde geçirmeleri için gerekli tüm hazırlıkları tamamladık. Sizlerin bayramı daha rahat karşılayabilmeniz için ekiplerimizle bayram boyunca her türlü acil duruma hazır bir şekilde hizmetinizde olacağız” dedi.

Eski Belediye Binası Yıkılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 17-23 Haziran günlerinde Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin eski hizmet binasının yıkımına başlayacak. Bu günler arasında; Yeni İzmir Yolu Caddesi, Bursa-İzmir İstikameti, Tren Garı ve Balıkesir Valiliği arası tek yön taşıt trafiğine kapatılarak trafik düzeni değişecek.

Başkanı Şehirli: “Büyük ustayı eserleriyle andık”

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli: “Büyük ustayı eserleriyle andık” Türk edebiyatının usta şairi Nazım Hikmet'i aramızdan ayrılışının 61. yıl dönümünde Altıeylül Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi Ayyıldız Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilen etkinliklerle andı.

Tübitak Bilim Olimpiyatları'nda Altıeylül Fen Lisesinden Büyük Başarı

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı olan Balıkesir'in genç bilim insanları Altıeylül Fen Lisesi öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti.

Altıeylül’den Kurban Kesim Hizmeti

Altıeylül Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Küçükbaş kurban kesim hizmeti uzman kasaplar tarafından sağlıklı koşullarda Kepsut Yolu üzerinde bulunan Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilecek.

Hakan Şehirli’den Personeline Müjde

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Hasan Can Kültür Merkezi’nde personelle bir araya geldi. Altıeylül Belediyesi’nde ilkleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Şehirli, “Belediyemizde görevli olan memur çalışanlarımıza Altıeylül Belediyesi olarak tarihinde ilk 4 bin TL bayram ikramiyesi vereceğiz.

Altıeylül Belediyesi’nden Sivrisinek Ve Haşerelere Karşı İlaçlama

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 81 merkez 13 kırsal mahalle olmak üzere tüm Altıeylül'de karasinek, sivrisinek ve haşerelere karşı mücadele başlattı.

Türkmentepe yamaç paraşütü tutkunlarını bir araya getirdi

Altıeylül Belediyesi’nin Akçökey Mahallesi Türkmentepe’de 4.ncüsü üniversiteler arası ilki gerçekleştirilen 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü etkinliğine 65 paraşüt tutkunu katılım sağladı.

Türkmentepe  yamaç paraşütü tutkunlarını bir araya getirdi

Altıeylül Belediyesi’nin Akçökey Mahallesi Türkmentepe’de 4.ncüsü üniversiteler arası ilki gerçekleştirilen 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü etkinliğine 65 paraşüt tutkunu katılım sağladı.

Üniversiteler Yamaç Paraşütü İçin Altıeylül’de Buluşuyor

Altıeylül Belediyesi, Akçaköy mahallesinde bulunan Türkmentepe’de 1. Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Etkinliği düzenliyor. 2 gün sürecek etkinliğe 65 yamaç paraşütü pilotu katılım sağlayacak.

Gençler Altıeylül’de buluştu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun, heyecanının yaşandığı Altıeylül'de vatandaşlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi'nde bir araya geldi. Altıeylül Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu etkinliklerde vatandaşlar bayram coşkusunu birlikte yaşadı.

Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman: “Her zaman her konuda yanınızdayız”

Görme Engelli Kur’an Kursu dönem sonu programı yapılan etkinliklerle son buldu. Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Derdiman, “Engel diyorlar, engel insanların kalbinde, imanlarında olmasın. Kuran’ı Kerim’i öğrenmek için çaba sarf eden sizlere hayatlarınız boyunca başarılar diliyorum. Onlar parmak uçlarıyla Kur’anı harf harf okuma konusunda büyük gayret gösterdiler ve başardılar. Kıymetli kardeşlerimizin çabasından dolayı Allah razı olsun. Bizlerin üzerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız”dedi.

19 Mayıs heyecanı Altıeylül’de yaşanacak

Altıeylül Belediyesi ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Haftası bünyesinde yapılan etkinliklerle 19 Mayıs heyecanını Altıeylüllü vatandaşlarla birlikte kutlamak için bir dizi program hazırladı.

Çocuk Üniversitesi Öğrencileri Konakpınar’da stres attı

Altıeylül Belediyesi’ne bağlı Çocuk Üniversitesi Öğrencileri Konakpınar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen yılsonu pikniğiyle yılın tüm stresini atma fırsatı buldu.

ALTIEYLÜL’DE TEMİZLİK İŞLERİ EKİPLERİ 7/24 SAHADA

Altıeylül’de her mahallede, her sokakta ve her caddede Altıeylül Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri gece-gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yapılan haftalık ve günlük planlamalar doğrultusunda da temizlik faaliyetlerini sürdürürken; Altıeylül ilçesinde bulunan üstü kapalı ve açık semt pazarlarının da temizliğini gerçekleştiriyor.

Tayfun Canlı Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu!

Körfezin merkezi Edremit Belediyesi’nin başarılı Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı Balıkesir’in en büyük ilçesi Altıeylül Belediyesine Koordinatör Başkan Yardımcısı oldu.

BAŞKAN ŞEHİRLİ MUHTARLARLA BULUŞTU

Altıeylül Belediyesi Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi (ALGEM) Toplantı Salonu'nda bir araya gelen 81 kırsal 13 merkez mahalle muhtarı ihtiyaç ve taleplerini Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli ile paylaştı.

ALTIEYLÜL ÇİFTÇİNİN YANINDA

Yaklaşık 10 gündür çalışmalarını sürdüren Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri, 81 kırsal mahallesi bulunan Altıeylül’de tarla yolu açma faaliyetlerini sürdürüyor.

İŞ İNSANLARINDAN KONAKPINAR’A TAM NOT

Altıeylül Belediyesi'ne bağlı Konakpınar Gençlik Merkezinin misafirleri Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve BASİAD üyeleri oldu. Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, ''Sizleri tesisimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk'' dedi.

Başkan Şehirli 1 Mayıs’ta Emekçilerle Birlikte Yürüdü

Altıeylül’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı.Kuva-yi Milliye Meydanına yürüyen yüzlerce emekçi atmış oldukları sloganlar ve okumuş oldukları marşlarla 1 Mayıs heyecanını hep birlikte yaşadı.