Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri
SON DAKİKA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Balıkesir Liseli Keşşaflar Müzesi’ açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi le Balıkesirliler Derneği iş birliğinde Birinci Dünya Savaşı’nda şehit olan 94 Balıkesir Liseli Keşşafın anılarının yaşatılacağı ‘Balıkesir Liseli Keşşaflar Müzesi’ müzesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Başkan Ahmet Akın “Tarihimize, kültürümüze sahip çıkmak için seferberlik başlattık. Kuvayı Milliye’nin başşehri olan Balıkesir’i, Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız.” dedi. 

Balıkesir Dönüşüm Kongresi 30-31 Mayıs ta

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Balıkesir Dönüşüm Kongresi” için geri sayım başladı. 30-31 Mayıs günlerinde Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak kongrede; Balıkesir’in temel sorunları masaya yatırılarak ortak bir akılla çözümler üretilecek ve söze, karara ve yetkiye Balıkesirliler katılım sağlayacak.

Ekiminden Hasadına Kadar Büyükşehir Yanlarında

“Sözleşmeli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Tarımı” projesi kapsamında destek alan üreticilerle alım garantili üretim sözleşmesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, süreci başından sonuna kadar takip ediyor. Büyükşehir’in uzman ekibi, ekimden hasadına kadar tarlalarda denetimlerini gerçekleştiriyor.

Balıkesir, Arı Günü etkinliklerine ev sahipliği yaptı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi “Arı Varsa Hayat Var” sloganı ile gerçekleştirilen 20 Mayıs “Dünya Arı Günü” etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Programda konuşan Başkan Ahmet Akın “Gelecek arının kanadındadır. Arı yetiştiriciliğinde de hedefimiz, Türkiye’de bir numara olmak. Onun için çalışacağız ve destekleyeceğiz.” dedi.

Paris Olimpiyatları Ön Elemesi, Ören Plajı’nda yapıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde Ören Plajı’nda CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası 1. Ayak Müsabakaları (Paris Olimpiyatları Ön Elemesi) gerçekleştirildi. Finale kalan takımlara kupalarını takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir’i tüm sporların merkezi haline getireceklerini vurguladı.

Büyükşehir, Balıkesir’in kültürel mirasını Heritage’te tanıttı

8. Heritage İstanbul Fuarı’na katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı restorasyon ve müzecilik çalışmalarını 7’si yurt dışından olmak üzere 120’nin üzerinde profesyonel katılımcı kuruluşa ve ziyaretçiye tanıttı.

Büyükşehir, patili dostlar için mama dağıtıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için ücretsiz mama yardımında bulunarak hem patili dostlarını hem de sokak hayvanlarına yardım eden hayvanseverleri sevindiriyor. Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda iki farklı noktadan 3 bin hayvansevere bir günde 18 ton mama dağıtarak can dostların beslenmesine katkı sağladı.

BAÜN, “4. Uluslararası Yargı Sempozyumu”na Ev Sahipliği Yapıyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) ev sahipliğinde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Kent Konseyinin desteği ile düzenlenen “4. İdare Hukuku ve İdari Yargı Uluslararası Sempozyumu” (ISALAJ-2024) BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Başkan Akın’dan Balıkesirlilere çifte müjde

Seçim döneminde verdiği sözleri bir bir yerine getiren Başkan Ahmet Akın; 2024 yılı tarımsal sulama hizmet bedellerinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanması ile su tarifelerine yüzde 15 indirim yapılması konusunda telif verdi. Mayıs ayının 2. Birleşiminde meclis üyelerinin oylamasına sunulmasının ardından kararlar, Haziran ayından itibaren geçerli olacak.

BASKİ, tarımsal sulama sezonuna hazırlanıyor

Tarımsal sulama sezonu hazırlıklarına son hızla devam eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ Genel Müdürlüğü 16 ilçede; kanal temizliği, devrilen kanaletlerin yerleştirilmesi, yabancı otlarla mücadele ve bakım onarım gibi işlemlerini tamamladı. Diğer ilçelerde de çalışmalar devam edecek.

Trafik Haftası’nda çocuklar eğlenirken öğrendiler

“Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” kapsamında Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda birçok etkinlik gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çocuklar için bilinçlendirici trafik eğitimleri ile yarışmalar düzenleyerek onların eğlenirken öğrenmelerini sağladı.

Dereboyu Caddesi taşıt trafiğine kapatılıyor

Karesi ilçesinde yer alan Çay Deresi ıslah ve altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Akıncılar Mahallesi Dereboyu Caddesi’ni 6 Mayıs Pazartesi gününden itibaren taşıt trafiğine kapatacak. Vatandaşlar bu süreçte belirlenen alternatif yolları kullanacak.

Atatürk Parkı göz kamaştırmaya devam ediyor

Türkiye’nin en güzel parklarından olan Atatürk Parkı’nın görkemini korumak için gerekli tüm işlemleri yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, parkın içerisinde bulunan süs havuzunu periyodik olarak temizlemeye devam ediyor.

BİZİM ALNIMIZ AÇIK…

Yücel Yılmaz: Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin borcu 15 milyar değil

Balıkesir Büyükşehir Belediyesin'den Çocuklara Çevre Eğitimi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hurdadan Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Eğitim TIR’ına dönüştürülen araç, okul okul gezerek çocuklara sıfır atık, iklim değişikliği gibi çevre konularında eğitimler vermeye devam ediyor.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DE DEVRALINAN TOPLAM BORÇ: 15.5 MİLYAR TL

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önceki dönem mali hesapları pankart ile belediye binasına asılarak kamuoyu bilgilendirildi. Devralınan toplam yaklaşık borç 15 milyar 428 milyon 985 bin 173 lira.

Büyükşehir’den, Üniversitelilere Vize Haftasında Ücretsiz Ulaşım İmkânı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 20-28 Nisan günleri arasında Bahar Yarıyılı vize sınavlarını gerçekleştirecek olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencileri için kampüse ve ek binalara ulaşım sağlayan belediyeye ait toplu taşıma araçlarını ücretsiz yaptı.

Balıkesir Büyükşehir’de İletişim Danışmanlığı’na Erdem Sevgi atandı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İletişimden Sorumlu Başkan Danışmanlığı’na gazeteci Erdem Sevgi atandı.

Balıkesir’de Haşereye Geçit Yok

Vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesini sağlamak amacıyla haşereyle mücadele işlemlerini bayram tatilinde de sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; hem karadan hem de ZİHA’larla havadan müdahaleyle haşereye geçit vermiyor.

BAŞKAN AHMET AKIN, YÖNETİCİLERLE İLK TOPLANTISINI YAPTI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, görevi devraldıktan hemen sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde (BASKİ) görev yapan yöneticilerle ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Mahalle Ligi Müsabakalarında Final Heyecanı

“İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla her yıl düzenlenen Mahalle Ligi Finalleri, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlendi.

Yücel Yılmaz, her yıl 10 bin konut inşa edecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, BALTOK Sosyal Konutları ve BALKENT Konutları ile güvenli bir yaşamın kapılarını aralıyor. Başkan Yücel Yılmaz, “Afetlere dirençli ve uygun fiyatlı sosyal konut projelerimiz, yılda 10 bin hemşehrimizi ev sahibi yapacak” dedi.

“Balıkesir’in Çanakkale Kahramanları” döneme ışık tutacak

Balıkesir’in, Çanakkale Savaşları’ndaki yeri ve öneminin ortaya konduğu “Balıkesir’in Çanakkale Kahramanları” adlı eser, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mithat Atabay’ın kalemiyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından literatüre kazandırdı.

Yücel Yılmaz’la Barınaklara Güvenmeyi Öğrendik

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin barınaklarına sokak hayvanı teslim eden bir hayvansever, “Yücel Başkanım, bize belediye başkanına ve barınaklara güvenmeyi öğrettiniz” diyerek çok teşekkür etti.

Son Kurşun’un hikâyesi geleceğe aktarılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi; vatanın kurtuluşunu ve zaferi simgeleyen Son Kurşun Anıtı’nı anlatan belgesel film projesini hayata geçirdi. Film gösteriminde konuşan Başkan Yılmaz “Balıkesir’in Kurtuluş Savaşı’nda, Atatürk’e yarenlik ettiğini anlatmamız lazım.” dedi.

Bandırma Entegre Su Projesi’nin yüzde 44’ü tamamlandı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’nın en önemli ihtiyaçlarından biri olan İleri Biyolojik Bandırma Atıksu Arıtma Tesisi yapımının yüzde 44’ünü tamamladı. Hızla devam eden çalışmaların sonunda Bandırma Körfezi eski ihtişamına kavuşacak.

Yaralı martı özgürlüğe kanat çırptı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gömeç Dalış Köyü açıklarında balıkçıların kullandığı kancalı sahte maket yeme takılarak boğulmak üzere olan bir martı, Dalış Köyü görevlisi Burak Gürcan sayesinde kurtarılarak yeniden doğal ortamına salındı.

Balıkesir, sivrisineksiz bir yaz geçirecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, haşereyle mücadele işlemlerine 12 ay boyunca devam ediyor. Sivrisineksiz bir yaz geçirmek amacıyla larva kaynaklarını tespit ederek anında müdahale eden Büyükşehir ekipleri; hem havadan hem de karadan haşereyle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir, sivrisineksiz bir yaz geçirecek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, haşereyle mücadele işlemlerine 12 ay boyunca devam ediyor. Sivrisineksiz bir yaz geçirmek amacıyla larva kaynaklarını tespit ederek anında müdahale eden Büyükşehir ekipleri; hem havadan hem de karadan haşereyle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Çınarlıdere Mezarlığı yenileniyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başçeşme Mezarlığı’nın ardından Çınarlıdere Mezarlığı’nda da yenileme çalışmaları başlattı. Aydınlatma, yağmursuyu drenaj hattı, giriş takı, yaya ve araç yolları yenilenen mezarlıkta çalışmalar mart ayı içerisinde tamamlanacak.