Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Hep Bir Ağızdan Söylendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, her yıl olduğu gibi bu yılda bir yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaların ardından “Atatürk’ün Sevdiği Türküler Konseri” ile harika bir konser gerçekleştirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi KonservatuvarıTürk Halk Müziği Korosu, her yıl olduğu gibi bu yılda Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarıyla konserlerini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Sanatçılarından Hakan Altıntaş’ın şefliğinde yapılan konserde; “Manastırın Ortasında”, “Allı Zeynep’im”, “Hoş Gelişler Ola”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Bir Fırtına Tuttu Bizi” gibi birçok eser, koro üyeleri ve konservatuvar sanatçıları tarafından seslendirildi. Seyirciler tarafından büyük alkış alan şarkılara konservatuvarın halk oyunları grubu da Zeybek, Pamukçu Bengisi ve Kafkas danslarıyla eşlik ederek seyircilere mükemmel bir konser deneyimi yaşattılar.

Engelsiz Düşlerden Muhteşem Konser

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Balıkesir Kent Konseyi desteğiyle “Engelsiz Düşler Türk Sanat Müziği Topluluğu” tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi.

Büyükşehir’in Ambulansları Hızır Gibi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik adına kurulan Büyükşehir Ambulans Merkezi dört ambulansı ile bir yılda binlerce hastanın naklini gerçekleştirdi. Afet bölgesinde de görevalan ambulanslar, vatandaşa şifa olsun diye gece gündüz çalışıyor.

Başkan Yılmaz’dan özel gereksinimli bireylere müjde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ilçesine özel gereksinimli bireylerin ailelerinin bir işi olduğunda çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi kurdu. Açılışta konuşan Başkan Yücel Yılmaz, bunun bir başlangıç olduğunu söyleyerek Ahmet Edip Uğur Gençlik Kültür ve Aktivite Merkezi’ne (Çamlık), tam donanımlı bir Engelsiz Yaşam Merkezi kuracaklarının müjdesini verdi.

Savaştepe’nin çöpü enerjiye dönüşecek

Çöpleri düzenli depolayarak doğaya verdiği zararın önüne geçmek amacıyla Katı Atık Aktarma İstasyonu kurulumlarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe ilçesine kazandırdığı istasyon sayesinde yılda 600 ton evsel atığı yönetmeliğe uygun olarak bertaraf edip, elektrik enerjisine dönüştürecek

Büyükşehir’den Yeni Asfalt Üretim Tesisi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehirde sıcak asfalt serimini daha hızlı ve kesintisiz hale getirmek için Havran Küçükşapçı Köyü mevkiine kurduğu üçüncü asfalt plent tesisinde üretime başladı. İlk üretim düğmesine basan Başkan Yılmaz, dördüncü tesisi de Erdek’in Edincik Mahallesi’ne kurduklarını müjdeledi.

Esnaf Camiası Büyükşehir’in Yemeğinde Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, esnaf oda başkan ve yöneticilerine yönelik yemekli toplantı organizasyonu düzenledi. Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği(BESOB) öncülüğünde organize edilen toplantıya oda başkan ve yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.

Bandırma’da işler artık daha hızlı olacak

Yaklaşık 200 yıllık tarihi geçmişi olan Bandırma Ortaokulu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin restorasyonu sayesinde eski ihtişamına kavuştu. Bina, vatandaşların Büyükşehir hizmetlerinden daha hızlı yararlanmaları amacıyla Güney Marmara Hizmet Binası olarak hizmet vermeye başladı.

Başkan Yılmaz:''Toprağımıza Sahip Çıkıyoruz''

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kurduğu damızlık üretim tesisleri ile hem tescilli Balıkesir Kuzusunu yaygınlaştırıyor hem de üreticiye büyük destek oluyor. Son 5 ayda çiftçiye 40 milyon liralık yardımda bulunan Büyükşehir, üreticilere 149 damızlık koç dağıttı.

Adliye Ek Hizmet Binasına Kavuşacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kiralanarak Adliye Ek Hizmet Binası olarak kullanılacak Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde bulunan eski Türk Telekom Binasını sil baştan düzenliyor. Yeni bina sayesinde, Balıkesir Adliyesi’nin hizmet konforu artacak.

Balıkesir Büyükşehir Enerjisini Güneşten Alacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 10 bin metrekarelik Çayırhisar Yerleşkesi’nin çatısına güneş enerji santrali kuruyor. Santral sayesinde Büyükşehir Belediyesi hem 6 milyon liralık enerji üreterek tasarruf sağlayacak hem de 1,5 ton karbon salımını engelleyecek.

Büyükşehir, Şehit Birol Koç Caddesi’nin Asfaltını Yeniliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır şehir merkezinin trafik yükünü çekerek deforme olan caddelerde asfalt yenileme hamlesini hız kesmeden sürdürüyor. Altay ve Atay Caddelerinin ardından Şehit Birol Koç Caddesi’nde işlemlerini sürdüren Büyükşehir, çalışmalarını kısa zamanda tamamlayacak.

Akçay kavşağına Transit geçit

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Edremit Orta Harmanlar Yolu, Zeytinli Kavşağı, Ülkü Yolu ve Akçay Kavşağı’nda yaptığı düzenleme çalışmaları ile2 milyon yaz nüfuslu Körfez Bölgesi’nde,trafik yoğunluğunu minimuma indiriyor.

BÜYÜKŞEHİR, GENÇLİK VE SPOR FESTİVALİ’Nİ 20 İLÇEYE YAYACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Gençlik Spor ve Kongre Merkezi’nde “Gençlik ve Spor Festivali” düzenledi. Genç sporcuların birbirinden güzel gösterilerini seyreden Başkan Yücel Yılmaz, Gençlik ve Spor Festivali’ni 20 ilçeye yaymak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Büyükşehir’den Balıkesir’e Dalış Köyü

Turizmi 20 ilçe ve 12 aya yaymak için çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gömeç Karaağaç’ta mavi bayraklı plajları ve su altı heykel galerisini kapsayan büyük bir alanda Dalış Köyü inşa etmek için çalışmaları başlattı.

BBB’nin Hedefi, İklime Dirençli Balıkesir

İklim değişikliğiyle mücadele ve sıfır atık projelerinde Türkiye’ye ilham olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “İklime Dirençli Balıkesir Çalıştayı” düzenledi

Karesi ve Altıeylül’de Büyükşehir’den tam gaz asfalt

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Altıeylül ve Karesi İlçeleri’nde deformasyona uğrayan cadde ve sokaklarda sürücülerin daha konforlu ulaşım sağlaması için asfalt yenileme çalışmalarına hız verdi.

Bahçıvanlığı, BAÇEM’de öğrendiler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM), Uygulamalı Bahçıvanlık Kursu tamamlandı. Ülkenin farklı yerlerinden gelen 50 kursiyere, sertifikaları teslim edildi.

Heritage İstanbul’a, Balıkesir damgası

Kültürel ve doğal mirasın yanı sıra; restorasyon, arkeoloji, müzecilik, kütüphanecilik gibi konuların ele alındığı 7. Heritage İstanbul Fuarı’na katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarıyla fuara damga vuran stantlar arasında yerini aldı. Büyükşehir; 32 ülkeden 120’nin üzerinde profesyonel katılımcı kuruluşa çalışmalarını tanıtıyor.

Ece Sıla Ünsal Kütüphanesi açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 17 yaşında hayatını kaybeden kitap aşığı Ece Sıla Ünsal’ın adını, kütüphanede yaşatacak. Ailesinin, Türkiye’nin dört bir yanından topladığı kitaplarla kurulan kütüphanenin açılışı, Ece’nin 22’inci yaş gününde yapıldı. Kütüphanede aynı anda 70 öğrenci ders çalışabilecek.

BBB’ye Yatırım ve Projeler Başarı Ödülü

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Türkiye’nin köklü gazetelerinden Yeni Asır Gazetesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ege Yatırım, İhracat, İnovasyon, Teknoloji (EGE YİİT) Ödül Töreni’nde “Yatırım ve Projeler Başarı Ödülü” aldı.

Büyükşehir’den çiftçiye koruma kalkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 20 ilçeye 29 adet ‘Tarımsal Amaçlı Tahmin ve Erken Uyarı Meteoroloji İstasyonu kurdu. Bu istasyon sayesinde çiftçi; hem don ve fırtınaya karşı erken önlem alacak hem de zararlılara karşı doğru zamanda doğru ilacı atarak yüzde 50’ye yakın verimliliği artıracak.

Büyükşehrin Ziha’ları Sivrisineklere Göz Açtırmıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sivrisinek popülasyonunun önüne geçmek için ZİHA ile havadan sulama kanalları, sazlık ve geniş su birikintilerindeki larvaları biyosidal ürünler ile imha ediyor.

Cam Seyir Terası’na Yoğun İlgi

Kazdağları Cam Seyir Terası, Ramazan Bayramı’nda doğal dokusu ve eşsiz manzarası ile en çok tercih edilen noktalardan birisi oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Cam Seyir Terası yolunun yüzde 75’ini de tamamladı.

Mezarlıklar Bayrama hazır

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala mezarlıkların temizlik ve bakım çalışmasını gerçekleştirerek bayram ziyaretlerine hazır hale getiriyor

Büyükşehir’e destinasyon dalında onur ödülü

Balıkesir’i en etkin bir şekilde tanıtmak için 26. EMITT fuarına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Destinasyonlar dalında ‘26.yıl Onur Ödülü’nü aldı.

Balıkesir’in su ayak izi haritası çıkarılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, karbon ayak izinin ardından vatandaşların su ayak izini hesaplayabilecekleri sistemi devreye aldı. Sistemle israfın engellenmesi ve Balıkesir’in su ayak izi haritasının çıkarılması hedefleniyor. Ayrıca BASKİ Genel Müdürlüğü, su tasarrufu sağlanması ve suyun verimliliğinin artması amacıyla sözleşme yenileyen ve ilk defa abonelik işlemi yapan vatandaşlara ‘perlatör’ hediye ediyor.

Şehit Babasından Yanan Evini Yaptıran Başkan Yılmaz’a teşekkür

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehit babasının yangında küle dönen evini, Başkan Yücel Yılmaz’ın söz verdiği gibi yeni baştan inşa etti.

AK PARTİ SKM SEÇİM STARTINI VERDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir Muhtarlarına yönelik düzenlediği iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İftar programının ardından AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İlçe Belediye Başkanları, İl Yönetim Kurulu ve İlçe Teşkilatları ile AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM)’ne giderek 14 Mayıs seçimleri için bismillah diyerek çalışmalara başladı.

Başkan Yılmaz, Erdek Çuğra Sahili’ni inceledi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Erdek’in Çuğra Sahili’ni cazibe merkezi haline getirme işlemlerini aralıksız sürdürüyor. Çuğra Sahili’nde çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yılmaz, bölge halkının taleplerini dinledi.