Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Büyükşehir, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda

Balıkesir Büyükşehir Kent Konseyi Engelsiz Şehir Balıkesir Meclis Üyeleri, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda (EyafExpo) yerini aldı.

Türkiye’nin En Büyük Su Altı Fotoğraf Sergisi Balıkesir’de

Ayvalık’ın eşsiz su altı güzellikleri ve kırmızı mercanlarından oluşan Türkiye’nin en büyük su altı fotoğraf sergisi; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu iş birliğinde Avlu Kongre Merkezi’nde açıldı.

VETBÜS Aralık yolculuğuna Savaştepe’den başlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanlarına daha kaliteli ve ulaşılabilir bir hizmet sağlayabilmek için tam teşekküllü olarak devreye aldığı VETBÜS, Aralık ayı programına 02 Aralık Cuma günü Savaştepe İlçesi’nden başlıyor.

Balıkesir Tarihine Işık Tutacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ev sahipliğini yapacağı “Geçmişten Günümüze Balıkesir'in Kültürel Mirası" Uluslararası Sempozyumu eğitimden tarıma, spordan ekonomiye, sağlıktan kültüre kadar bir çok alanda şehrin tarihine ışık tutacak.

Şehitler Parkı’na Yeni Nesil Aydınlatma

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir yanındaki yol, cadde ve yeşil alanlarda bulunan ekonomik ömrünü tamamlayan aydınlatma direklerini yeni nesil tasarruflu LED aydınlatmalarla değiştiriyor. Şehitler Parkı’nda çalışmalarını tamamlayan ekipler, parkı ışıl ışıl ve daha güvenli bir hale getirdi.

BBB’den Balya’ya Terminal ve İtfaiye İstasyonu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balya ilçesine; güvenli, modern, konforlu ve teknolojik donanımlara sahip Otobüs Terminali ile yine son teknoloji ile donatılmış itfaiye araçlarına uygun garajı olan İtfaiye İstasyonu kazandırıyor.

Balıkesir Kaymaklısının hakkı verildi; Coğrafi İşaret’e kavuştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehre özgü ürünlerin tanınırlığını artırarak Coğrafi İşaret ile korunması amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda son olarak ‘Balıkesir Kaymaklısı’na da tescil belgesi kazandırdı. Böylece Balıkesir’in, Coğrafi İşaret’li ürün sayısı 17’ye yükseldi.

Büyükşehir’den Sonbahar Konserleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sonbaharı konserlerle taçlandırdı. Emir Can İğrek ile kapanış yapan Büyükşehir Belediyesi’nin konserine, İğrek’in hayranları büyük ilgi göstererek salonu tıka basa doldurdu.

Büyükşehir’den Öğretmenlere Özel Ferhat Göçer Konseri

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle, öğretmenlere özel Ferhat Göçer konseri düzenledi. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Her başarı sizin eseriniz, her yeni nesil sizin emeğinizdir’ sözünü hatırlatan Başkan Yılmaz, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

Büyükşehir, Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Kahvaltıda Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi İlçesi’ndeki görev yapan beden eğitimi öğretmenlerini, Mahalle Ligi ve 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle eski futbolcu Pascal Nouma ve Milli Güreşçi Yasemin Adar ile kahvaltıda bir araya getirdi.

Başkan Yılmaz, Sabah Kahvaltısını Esnafla Yaptı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Salı Pazarı’nda tek tek esnafı ziyaret edip kolaylıklar diledi. Başkan Yılmaz’ı güler yüzle karşılayan esnaf, başkanın her zaman yanlarında ve çözüm odaklı olduğunu vurguladı. Esnaf ile kahvaltı da yapan Başkan Yılmaz, belediye olarak her zaman esnafın yanında olduklarını belirtti.

Erdek’in Çöpü de Elektriğe Dönüşecek

Çevreci projeleriyle Türkiye’ye örnek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ülkenin ilk turizm bölgelerinden birisi olan Erdek İlçesi’nde, katı atık aktarma istasyonunu devreye aldı. Şehirde aktarma istasyonu sayısını 13’e yükselten Büyükşehir, diğer ilçelere de istasyon kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir’deki Terminaller Tek Tek Yenileniyor

Türkiye’nin oksijen deposu, birçok medeniyetin ev sahibi, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Edremit’in Altınoluk Mahallesi; artık konuklarını modern, konforlu ve teknolojik donanımlara sahip bir terminal ile karşılayacak.

Balıkesir'de Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Çocuk Hakları Günü sebebiyle Avlu'daki Çocuk Hakları Parkı'nda düzenlenen etkinliğe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost, Balıkesir Kent Konseyi Genel Sekreteri Mürşit Canbolat, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Meydan, Karesi Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Balıkesir Kuzusunda Sındırgı Marka Değer Olacak

Coğrafi işaret tescili bulunan ve Türkiye genelinde en çok kıvırcık koyunun bulunduğu Balıkesir’in doğal şehir ünvanlı Sındırgı ilçesi hayvancılık alanında da marka değer olacak.

Büyükşehir’e 3 Yeni Daire Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde 21 olan Daire Başkanlığı, 24’e yükseldi. Şehrin geniş coğrafyasında Büyükşehir’in etki alanını artırmak için kurulan 3 Daire Başkanlığının; biri Merkez, biri Bandırma biri de Edremit’te kuruldu.

Balıkesir Arkeoloji Buluşmaları Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Balıkesir Kent Konseyi tarafından 3’üncüsü düzenlenen Balıkesir Arkeoloji Buluşmaları Sempozyumu başladı.

Büyükşehir, Edremit Ülkü Yolu’nu Yeniliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit İlçesi’nin Zeytinli, Altınkum ve Akçay mahallerini birbirine bağlayan Ülkü Yolu’nda yeni yol yapım çalışmalarını başlattı. İçerisinde bisiklet yolu, kaldırım ve aydınlatma direklerinin bulunacağı 4 kilometre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki Ülkü Yolu’nun Haziran ayına kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Plan Bütçe Komisyonunda İndirim Kararları Alındı

Balıkesir Büyükşehir Meclis toplantılarında tartışmalara neden olan BASKİ’nin Genel Kurulunda Plan Bütçe komisyonuna havale edilen Bütçe ve Su tarifelerinde indirimle ilgili plan bütçe komisyonu çalışmasını tamamladı.

Körfez’de Ulaşımın Kalitesi Arttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, filosuna kattığı 25 adet yeni otobüsle Edremit, Havran, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde toplu ulaşımın kalitesini artırıyor.

Körfez’e Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Körfez Bölgesi’ne hizmet verecek olan Edremit Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ultrason, hemogram cihazı ve yoğun bakım ünitesi bulunan merkezde tüm cerrahi operasyonlar gerçekleştirilebilecek.

Dijital Tasarımları Göndermek İçin Son Gün 30 Kasım

Balıkesir’in şehir kimliğini yansıtan ve geleneksel formların özgün ve çağdaş tasarım uygulamalarıyla birleşmiş ürünlerin artırılması amacıyla düzenlenen “Tasarımla Balıkesir’i Anlat” yarışmasının ikincisi için başvurular devam ediyor. Yarışmaya katılmak isteyenler dijital tasarımlarını 30 Kasım’a kadar gönderebilecek.

Çocuklar Ara Tatilde Doyasıya Eğleniyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ara tatile giren çocuklar için birbirinden güzel etkinlikler düzenliyor. 12-20 Kasım günleri arasında Salih Tozan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklere ilgi gösteren çocuklar, kendileri için özel olarak hazırlanan programda doyasıya eğleniyor.

Büyükşehir’den Savaştepe’ye 75 Milyonluk Su Yatırımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe’de 75 Milyon liralık içme suyu yatırımını hayata geçiriyor. İlçe Merkezi ve Sarıbeyler Mahallesi’nin ömrünü tamamlamış içme suyu hatlarını yenileyecek olan Büyükşehir, ilçeyi; kesintisiz, sağlıklı ve kaliteli içme suyuyla buluşturacak yatırımın temelini attı.

Atatürk’ün En Sevdiği Şarkılar Hep Bir Ağızdan Söylendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete irtihal edişinin 84’üncü yılında en sevdiği şarkılardan oluşan bir konser düzenledi. Güçlü sesiyle şarkılara can veren Gülay’ın seslendirdiği şarkılara salonu dolduran seyirciler, hep bir ağızdan eşlik etti.

BBB, Yüzde 100 Hibe ile Koç Dağıttı

2020 yılından buyana 416 damızlık koç desteğinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsutlu üreticilere yüzde 100 hibe ile 25 damızlık koçun daha dağıtımını gerçekleştirdi.

'Okutan Balıkesir Projesi' Hayata Geçiyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Türk Eğitim Vakfı (TEV) arasında ‘Okutan Balıkesir Projesi’ne dair iş birliği protokolü imzalandı.

BBB’den, Edremit’e Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Edremit’te, Türkiye’ye örnek olacak “Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nin” açılışı için gün sayıyor. Bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan merkez, sokak hayvanları için acil müdahale üssü olarak hizmet verecek.

Büyükşehir’den, Genç Beyinlere Destek

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik gönüllü olarak robotik kodlama dersi veren Balıkesir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencilerine, eğitim verecekleri okullara kolayca ve güvenli bir şekilde gidebilmelerini sağlamak amacıyla ulaşım desteği veriyor.

Büyükşehir, Zeytin Üreticilerini Desteklemeye Devam Ediyor

Zeytin denilince ilk akla gelen şehir olan Balıkesir’de, Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytin üreticilerine destekler verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda ÇKS kayıtlı üreticilerden kura ile belirlenen; Burhaniye’den 175, Ayvalık’tan 144, Edremit’ten 117, Havran’dan 129 ve Gömeç’ten ise 54 üreticinin her birine; 10 zeytin toplama kasası ve 4 zeytin toplama örtüsü dağıtıldı.