Balıkesir Haberleri

Balıkesir Haberleri

YÜCEL YILMAZ BELEDİYELER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINA OTURDU

Meclis toplantısı sonrasında yapılan seçimle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçildi. Başkanlığa seçilerek görevi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den devralan Yücel Yılmaz Başkanlık koltuğuna oturarak ilk açıklamasını yaptı. Başkan Yılmaz: ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı hedeflerinde kurum olarak aktif biçimde rol alacak; değişime yön veren bir kurum perspektifi ile hareket edeceğiz. Görevi devraldığım Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'e ve teveccüh gösteren tüm TBB üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Hep Bir Ağızdan Söylendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, her yıl olduğu gibi bu yılda bir yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaların ardından “Atatürk’ün Sevdiği Türküler Konseri” ile harika bir konser gerçekleştirdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi KonservatuvarıTürk Halk Müziği Korosu, her yıl olduğu gibi bu yılda Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan oluşan repertuvarıyla konserlerini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Sanatçılarından Hakan Altıntaş’ın şefliğinde yapılan konserde; “Manastırın Ortasında”, “Allı Zeynep’im”, “Hoş Gelişler Ola”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Bir Fırtına Tuttu Bizi” gibi birçok eser, koro üyeleri ve konservatuvar sanatçıları tarafından seslendirildi. Seyirciler tarafından büyük alkış alan şarkılara konservatuvarın halk oyunları grubu da Zeybek, Pamukçu Bengisi ve Kafkas danslarıyla eşlik ederek seyircilere mükemmel bir konser deneyimi yaşattılar.

Engelsiz Düşlerden Muhteşem Konser

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Balıkesir Kent Konseyi desteğiyle “Engelsiz Düşler Türk Sanat Müziği Topluluğu” tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği Türk Sanat Müziği Konseri düzenlendi.

Balıkesir İkinci Turda Kılıçdaroğlu’na Desteğini Artırdı

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: ‘İKİNCİ TURDA DESTEĞİNİ ARTIRAN AİLEM BALIKESİR’E TEŞEKKÜRLER’ ‘OY KULLANAN BÜTÜN HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM’ ‘MÜCADELEMİZ HEM BALIKESİRİMİZ İÇİN HEM DE TÜRKİYE İÇİN SÜRECEK’

Ak Parti Milletvekilleri Mazbatalarını Aldılar

14 Mayıs’ta yapılan 28. dönem TBMM seçimlerinde Balıkesir’den AK PARTİ Milletvekili seçilen İsmail Ok, Belgin Uygur, Mustafa Canbey ,Ali Taylan Öztaylan. Bugün mazbatalarını aldılar. Öğretmenevinde gerçekleştirilen mazbata tesliminde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ,Balıkesir Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ve Aday Adayları, İl ve İlçelerin yöneticileri ile partililer katıldı

Türkiye Kazandı. Balıkesir Kaybetti. Bu Gerçeği Görün!

SAĞIN KALESİ BALIKESİR'DE TEDBİR ALINMAZSA YEREL SEÇİMLERDE 100 YILLIK İKTİDAR DÖNEMİ SONA ERER (Sıtkı ŞEREMETLİ)

Büyükşehir’in Ambulansları Hızır Gibi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik adına kurulan Büyükşehir Ambulans Merkezi dört ambulansı ile bir yılda binlerce hastanın naklini gerçekleştirdi. Afet bölgesinde de görevalan ambulanslar, vatandaşa şifa olsun diye gece gündüz çalışıyor.

Balıkesir Tayyip Erdoğan'ın Zaferini Kutladı

Balıkesir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanmasının ardından büyük bir coşkuyla ve bayraklarla kazanılan zaferin sevincini yaşadı. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nı hınca hınç dolduran Balıkesir’lilerin coşkusu hiç eksilmedi. Muhteşem bir kutlamaya imza atan Balıkesirliler Cumhurbaşkanına desteklerini sevinç gözyaşlarıyla gösterdi.

Hayırseverlerden Eğitime Güçlü Destek

Hayırseverlerin adeta yarıș halinde olduğu Balıkesir'de yapılan katkılarla eğitime sağlanan güçlü destek sürüyor. 

Kepsut ve Bigadiç Hükümet Konaklarının Yapımı Başladı 

İlçelerde hükümet konaklarının yenilenmesi ve kamu hizmetlerinin modern ortamlarda sunulmasına yönelik atılan adımlar devam ediyor. 

MHP MİLLETVEKİLİ GÖKAY YÜKSEL MAZBATASINI ALDI

14 Mayıs’ta yapılan 28. Dönem TBMM seçimlerinde Balıkesir’den MHP Milletvekili seçilen Ekrem Gökay Yüksel bugün mazbatasını aldı. Öğretmenevinde gerçekleştirilen Mazbata Tesliminde ailesi, İl Başkanı Cevdet Gürcan Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan, milletvekili adayları ve aday adayları, İl ve İlçelerin yöneticileri ile partililer katıldı. Gökay Yüksel mazbatasını aldıktan sonra kısa bir konuşma yaparak, seçim süreci içinde yapılan çalışmalardan dolayı herkese teşekkür etti.

Başkan Yılmaz’dan özel gereksinimli bireylere müjde

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ilçesine özel gereksinimli bireylerin ailelerinin bir işi olduğunda çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri Engelsiz Yaşam Merkezi kurdu. Açılışta konuşan Başkan Yücel Yılmaz, bunun bir başlangıç olduğunu söyleyerek Ahmet Edip Uğur Gençlik Kültür ve Aktivite Merkezi’ne (Çamlık), tam donanımlı bir Engelsiz Yaşam Merkezi kuracaklarının müjdesini verdi.

Gelecek Partisi Eski İl Başkanı Ak Partiye Geçti

Balıkesir Gelecek Partisi Kurucu İlçe Başkanlığı yapan ve İl Başkanlığı görevini yürüten Ali Ünal geçtiğimiz günlerde Genel Merkezin izlediği siyasetten duyduğu rahatsızlık nedeniyle partisinden istifa etmişti. AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen törenle, AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran’ın taktığı rozetle AK Parti saflarına geçti.

3. ALTIEYLÜL KİTAP FUARI AÇILDI

Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen 3’üncü Altıeylül Kitap Fuarı, il protokolünün de katılımlarıyla 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Bu yıl 3’üncü düzenlenen Altıeylül Kitap Fuar’ı 75’inci Yıl Parkı’nda düzenlenen açılış töreniyle başlayarak kitapseverler ile buluştu ve 26 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında da hafta içi saat 09.00 ile 20.00’de, hafta sonu da saat 10:00 ile 20:00’de Altıeylüllülerin ve Balıkesirlilerin hizmetinde olacak. 26 Mayıs- 4 Haziran tarihleri arası kitapseverleri ağırlayacak olan 3’üncü Altıeylül Kitap Fuarı bir birinden değerli yazarların, seçkin yayın evlerinin ve on binlerce kitabın yer alacağı 75’inci Yıl Parkı’nda yedisinden yetmişine herkese hitap ederek 10 gün boyunca vatandaşlara hizmet verecek.

Savaştepe’nin çöpü enerjiye dönüşecek

Çöpleri düzenli depolayarak doğaya verdiği zararın önüne geçmek amacıyla Katı Atık Aktarma İstasyonu kurulumlarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Savaştepe ilçesine kazandırdığı istasyon sayesinde yılda 600 ton evsel atığı yönetmeliğe uygun olarak bertaraf edip, elektrik enerjisine dönüştürecek

Ekrem Başaran: “27 Mayıs’ın Esintilerini Bugün de Görüyoruz”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 27 Mayıs 1960’ta demokrasiye vurulan darbenin yıldönümünde açıklamalarda bulundu. Aradan geçen 63 yıla rağmen 27 Mayıs 1960 ihtilalinin demokrasiye sürdüğü kara lekenin hala hafızalardaki tazeliğini koruduğunu vurgulayan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 27 Mayıs darbesi ile Türkiye’de demokrasinin infaz edildiğini söyledi.

Balıkesir Afetlerde 10.Bölge Koordinatörü Oldu

Balıkesir Afetlerde Sağlık Hizmetleri ve Umke 10.Bölge Koordinatörü olarak belirlendi. Manisa ve Çanakkale İlleri de Balıkesir 10.Bölge Koordinatörlüğüne bağlandı.

Genç Vekil Erdoğan’ın İzinde

14 Mayıs’ta milletvekili seçilen ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan için destek için gece gündüz çalışan AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “Bu şehrin evladıyız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde tutkumuzla çalışırız, taahhüdümüzle hizmet ederiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu Gündoğan'da Halka Seslendi

Balıkesir AK Parti Teşkilatı, Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ‘nun katılımı ile , Gündoğan Mahallesinde miting düzenledi. Büyük bir kalabalığın katıldığı mitingte Bakan Kasapoğlu halka coşkulu bir konuşmayla hitap etti.

Canbey, Edremit’te medya mensuplarına 28 Mayıs seçimini değerlendirdi

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Edremit’te medya mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında bilgi verdi.

Serkan Sarı, Kepsut’ta Pazar Esnafını Gezdi

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Kepsut İlçesindeki Perşembe Pazarı'nda Saha Çalışmalarını sürdürdü.

Balıkesir Ticaret Odası’nın OSB Mesaisi… 

Balıkesir Ticaret Odası Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Okan Telaşeli başkanlığında Sanayi Odasında meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Yönetim Kurulu Başkanız Rahmi Kula yaptığı konuşmada Odanın Mayıs ayı çalışmalarından ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesindeki yeniliklerden bahsetti.

AK Parti Esnaf Odalarıyla Bir araya Geldi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi çalışmalarını devam ettiren AK Parti Balıkesir Teşkilatı dün akşam Esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir’in Esnaf Odaları buluşmaları etkinliğinde, AK Parti Genel Başkanı Belgin Uygur ve Belediye Başkanlarının da bulunduğu yemekli toplantıda ESOB Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Belgin Uygur birer konuşma yaptılar.

Başkan Yılmaz: “Türkiye Yüzyılı’nın anahtarı esnafımız"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 11 ilde büyük hasarın meydana geldiği depremlerde büyük bir dayanışma örneği göstererek bölgede gerçekleştirilen çalışmalara destek olan esnaf odaları ve üyelerine teşekkür etmek amacıyla “Esnaf Odaları Buluşması" düzenledi.

Büyükşehir’den Yeni Asfalt Üretim Tesisi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehirde sıcak asfalt serimini daha hızlı ve kesintisiz hale getirmek için Havran Küçükşapçı Köyü mevkiine kurduğu üçüncü asfalt plent tesisinde üretime başladı. İlk üretim düğmesine basan Başkan Yılmaz, dördüncü tesisi de Erdek’in Edincik Mahallesi’ne kurduklarını müjdeledi.

Esnaf Camiası Büyükşehir’in Yemeğinde Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, esnaf oda başkan ve yöneticilerine yönelik yemekli toplantı organizasyonu düzenledi. Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği(BESOB) öncülüğünde organize edilen toplantıya oda başkan ve yöneticileri yoğun ilgi gösterdi.

Balıkesir Mavi Bayrak’ta Türkiye Dördüncülüğüne Yükseldi

 2022 yaz sezonunda İlimizde 31 olan Mavi Bayraklı plaj sayısı yapılan çalışmalarla 2023 yaz sezonunda 46’ya yükseldi. İl olarak Türkiye genelindeki Mavi Bayrak ödüllü plaj sıralaması ise 5’inci sıradan 4’üncü sıraya yükseldi.

Dere yatakları temizleniyor

Edremit Belediyesi tarafından, Akçay Mahallesi Pina Deresi’nde temizlik çalışmaları başladı. Edremit Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akçay Mahallesi’nde ki Pina Deresi temizleniyor. İş makinelerinin yardımı ile kapsamlı bir çalışma başlatılırken Pina Deresi ile birlikte bağlantılı kanallarda da sazlıklar temizlenerek ortaya çıkan moloz ve atıklarda ortadan kaldırılıyor. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, kent genelinde ki çalışmalara yaz sezonu öncesinde hız verdiklerini belirterek, “Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir kent için çalışıyoruz. Büyüyen ve gelişen Edremit’imizde turistik mahallemizden en uzakta ki kırsal mahallerimize kadar dört bir koldan çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Balıkesir'de Kadınlar Kooperatiflerle Güç Kazanıyor

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından uygulanan Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programında başarılı olan kadın kooperatiflerinin proje sözleşmeleri düzenlenen törenle imzalandı.