Balıkesir Haberleri
SON DAKİKA

Balıkesir Haberleri

Başkan Akın Pamukçu ya verdiği sözü tuttu

İkizcetepeler Barajı’nın 2024 yılı sulama sezonunda tarımsal sulama amaçlı açılmaması kararı sonucunda susuz kalan Pamukçu Ovası’na, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, söz verdiği gibi suyu getirdi. Pamukçu Ovası’nın sulaması için arıtma tesislerinden çıkan yıkama suyunun sulama kanallarına verilmesi amacıyla boru hattı çekilerek alternatif su kaynağı oluşturuldu.

Balıkesir’de, LED’lerde EURO2024 Heyecanı Yaşanıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, EURO2024 heyecanını şehrin dört bir yanında yaşatarak Türkiye A Milli Futbol Takımı’na destek oluyor. LED ekranlarda; Türkiye A Milli Futbol Takımı ile Gürcistan karşılaşmasını canlı olarak veren Büyükşehir, Balıkesirlilere milli coşkuyu doyasıya yaşattı. Başkan Ahmet Akın da maçı Gönen Cumhuriyet Meydanı’nda hemşehrileriyle birlikte takip etti.

Balıkesir İtfaiyesi Yangına Hızlıca Müdahale Etti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Bigadiç ilçesi Çağış Mahallesi ile Çömlekçi Mahallesi arasında anızdan çıkarak ormana sıçrayan yangına hızlı bir şekilde müdahale ederek daha fazla büyümesinin önüne geçti. Söndürülmesinin ardından soğutma çalışmalarının da yapıldığı yangında ilk belirlemelere göre; 20 hektar tarım arazisi ile 60 hektar ormanlık alan yandı.

AK Parti Balıkesir, Öğretmenevi’nde bayramlaştı.  

Bayramlaşma etkinliğine , AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Önceki Dönem İl Başkanı ve Miiletvekili Adil Çelik, Önceki Dönem Milletvekilleri Ali Osman Sali, Kasım Bostan, Önceki Dönem Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, mevcut ve önceki dönem İl ve İlçe Yönetimleri, mahalle Yönetimleri iştirak etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı İlanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı İlanı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin logosundaki ‘B’ harfi yenilendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, logosunu dijital iletişimin gereklerine uygun olarak revize ettiğini açıkladı. 2014’ten bu yana kullanılan mevcut “B” harfi; Balıkesir haritası baz alınıp basitleştirilerek “sevgi” ve “kucaklaşma” temalarında işlendiği vurgulanarak; Logonun yeni görünümünün Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildiği de belirtildi.

Balıkesir bayrama hazır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak 9 günlük bayram tatilinin şehirde huzur ve güven ortamında geçmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti ve herkesi Balıkesir’in eşsiz plajlarında tatil yapmaya davet etti.

Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

Vali İsmail Ustaoğlu, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesiyle karne heyecanı yaşayan öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Balıkesir’in Kültürel Mirası Proje Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, BAÜN Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, II. Liseler Arası Balıkesir’in Kültürel Mirası Proje Yarışması düzenlendi.

Balıkesir bayrama hazır

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak 9 günlük bayram tatilinin şehirde huzur ve güven ortamında geçmesi için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti ve herkesi Balıkesir’in eşsiz plajlarında tatil yapmaya davet etti. 

Türkiye Tırmanış Şampiyonası Balıkesir’de Yapıldı

Okul Spor Faaliyetleri Kapsamında yapılan Okullar Arası Gençler (A-B) Spor Tırmanışı, Türkiye'nin dört bir tarafından katılan genç tırmanıcıların kıyasıya rekabetine sahne oldu. İsmail Akçay Tırmanış Duvarı'nda düzenlenen yarışlar, 30 ilden sporcuların katılımıyla gerçekleşti. Toplamda 120 takım ve 418 ferdi sporcu, heyecan dolu mücadeleler için bir araya geldi.

Başkan Akın: "Bayramlar, bizi biz yapan değerlerimizdir"

Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “Tüm vatandaşlarımızın sevdikleriyle bir arada ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diliyor ve Kurban Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Büyükşehir, 750 firmaya 430 Milyon ödeme yaptı

Başkan Ahmet Akın’ın yönetimindeki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çalıştığı firmaların ödemelerini rutin olarak gerçekleştiriyor. Belediye, Haziran ayının ilk iki haftasında; 750 firmaya toplamda 430 Milyon TL ödeme yaptı ve personeline de toplam 100 milyon TL’lik bayram parası ödenmesi talimatını verdi.

Büyükşehir, klima denetiminde

Sıcaklıkların 40 derecenin üzerinde seyrettiği bu günlerde il genelinde vatandaşların toplu taşıma araçlarından daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde faydalanmasını sağlamak amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, klima denetimlerini sıklaştırdı.

Büyükşehir, mezarlıkları bayrama hazırlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için mezarlıkları özenle temizliyor. Ot temizliğinin yapıldığı mezarlıklar aynı zamanda haşerelerden de arındırılarak vatandaşlar için güvenli hale getiriliyor.

Büyükşehir, Kurban Bayramı Öncesinde İbadethaneleri Temizliyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde cami ve cemevlerinin temizliğini gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ibadethaneleri pırıl pırıl yapıyor.

Eski Belediye Binası Yıkılıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 17-23 Haziran günlerinde Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin eski hizmet binasının yıkımına başlayacak. Bu günler arasında; Yeni İzmir Yolu Caddesi, Bursa-İzmir İstikameti, Tren Garı ve Balıkesir Valiliği arası tek yön taşıt trafiğine kapatılarak trafik düzeni değişecek.

Çarşıda Bayram Öncesi Yollar Trafiğe Kapanıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hem vatandaşın rahatça alışveriş yapması hem de esnafın işlerinin hızlanması için Milli Kuvvetler Caddesi ve bağlantı yollarını 13-15 Haziran günleri arasında araç trafiğine kapatacak.

Balıkesir’den Avrupa’ya: Genç Yeteneklerin Satranç Başarı Serüveni Devam Ediyor

Balıkesir, satranç tutkunları arasından birçok yetenekli genç oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Bu gençler, hem ulusal hem de uluslararası turnuvalarda şehirlerini başarıyla temsil ederek önemli dereceler elde ediyor.

MUSA BİLAL:”SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLER SAĞLIK KURUMLARINDA AYRIMCILIK YAPIYOR”

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal

Balıkesir, Hafta Sonu Spor ve Dostluk Dolu Anlara Ev Sahipliği Yaptı.

Dolu dolu geçen Hareketlilik Yılına yakışır etkinlikler, bu hafta sonu yine sporcuları ve sporseverleri bir araya getirerek sağlıklı yaşam biçimine teşvik etti ve dostluk bağlarını güçlendirdi.

Milletvekili Canbey, Öğrencilerle Organik Renkli Pamuk Ekimi Gerçekleştirdi

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, haftaiçi Arnavutluk’un başkenti Tiran ziyareti sonrasında ayağının tozuyla Balıkesir’e geldi. Hafta sonunu Balıkesir'de bir dizi ziyaret ve etkinliklerle geçirdi.

Olimpiyat Yolcusu Esra Yıldız Kahraman İle Yola Devam

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, geçtiğimiz hafta Paris Olimpiyatlarına katılma hakkı kazanan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Boksörü Esra Yıldız Kahraman ile 1 yıllık daha sözleşme imzaladı.

BALIKESİR İTFAİYESİ HER GEÇEN GÜN KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı; her geçen gün niteliğini ve kalitesini artırıyor. Yangın söndürmekle görevli 40 personele elektrikli araç yangınlarına müdahale eğitimi verildi.

Tübitak Bilim Olimpiyatları'nda Altıeylül Fen Lisesinden Büyük Başarı

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda elde ettikleri başarılarla gurur kaynağı olan Balıkesir'in genç bilim insanları Altıeylül Fen Lisesi öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti.

Balıkesir Kent Konseyi Sevinç Baykan Özden’e Emanet

Balıkesir Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu, yüzlerce kent gönüllüsünün katılımıyla gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Sevinç Baykan Özden oldu. Genel Kurul'da konuşan Başkan Ahmet Akın "Ortak aklı egemen kılmanın en önemli yollarından bir tanesi de kent konseyleridir." dedi. 

Hasan Basri Çantay'ın Yaşamında Yer Alan Ahlaki Değerler

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından, “II. Balıkesir Sempozyumu” düzenlendi. Sempozyumda "Hasan Basri Çantay'ın Yaşamında Yer Alan Ahlaki Değerlerin İncelenmesi Algıları" Bildirisi de yer aldı.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Başkanı Ahmet Akın Seçildi

Yağlı güreş düzenleyen kentlerin bir arada hareket edebilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını gerçekleştiren Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin 2024 Yılı Dönem Başı Olağan Meclis Toplantısı’da yapılan seçimle, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, birlik başkanı seçildi.

Balıkesir Üniversitesinde, “II. Balıkesir Sempozyumu” Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından, “II. Balıkesir Sempozyumu” düzenlendi.

Balıkesir’de haşereye geçit yok

Balıkesirlilerin sivrisineksiz bir yaz geçirmesi için haşereyle mücadele işlemlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 20 ilçede ilaçlama işlemlerine tam gaz devam ediyor.