Balıkesir Valiliği Haberleri

Balıkesir Valiliği Haberleri

Adıyaman’da Ticaret Balıkesir’in Yardımıyla Yeniden Canlanacak

Balıkesir ile Adıyaman arasında “Balıkesir Çarşısı” ile gönül köprüsü kuruluyor. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve BALGÜÇ Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilecek yatırımla, Adıyaman’da deprem sonrasında sekteye uğrayan ticaret yeniden canlanacak. Çarşı yapımına katkıda bulunmak isteyen hayırseverler, BALGÜÇ Vakfı üzerinden bağış yapabilecek.

Vali Şıldak: “ Çanakkale Zaferi Tarihte Eşi Olmayan Bir İstiklâl Destanıdır”

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Hasan Şıldak; Bu Zaferin tarihte eşine rastlanamayacak kadar muhteşem bir milli duygu, inanç ve istiklâl destanı olduğunu vurguladı…

Eğitim Yatırımları Değerlendirildi 

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda Balıkesir genelindeki eğitim yatırımlarının güncel durumu ele alındı.

Vali Şıldak, afetzedeleri dinledi, sorunlarıyla yakından ilgilendi. 

Vali Hasan Şıldak deprem dolayısıyla İlimize gelerek Ayvalık İlçesinde misafir edilen depremzedeleri ziyaret etti.

Depremzedelere Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor

Balıkesir’de Valilik koordinasyonunda afetzedelere yönelik yapılan çok yönlü çalışmalarla depremin izleri el birliği ile silinmeye çalışılıyor. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yoğun çalışma yürütülüyor.

Valilik, Büyükşehir, AFAD Kenetlendi

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve AFAD’ın deprem bölgesindeki yaraları sarmak için sergilediği kurumlar arası dayanışma Türkiye’ye örnek oluyor. Valiliğin talimatı ile Depolama ve Lojistik Merkezi’ne dönüştürülen Yay/ada’da ihtiyaç malzemelerinin düzenli olarak sevkiyatı sağlanıyor.

39 Araç 79 Personel Deprem Bölgesine Gidiyor

Köpekli Yıldız Arama Kurtarma Birliği’ni bölgeye sevk eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Balıkesir Valiliği koordinasyonunda 39 araç, 79 personel ile Osmaniye İli’ne bugün yola çıkıyor. Aynı zamanda da Büyükşehir Belediyesi, il genelinde de karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Balıkesir Sahilleri Güvende...

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Sahil Güvenlik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlıklarının Çalışmaları Değerlendirildi

Gençlik ve Spora Yönelik Çalışmalar Ele Alındı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ve planlanan çalışmalar ile yatırımlar Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.

Sokak Hayvanlarına Yönelik Faaliyetler Değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde ve Balıkesir Valiliği koordinesinde sokak hayvanlarının beslenme, sağlık, kayıt ve üremelerinin kontrollerine yönelik yürütülen Sokak Hayvanlarının Korunması Çalışması kapsamındaki faaliyetler değerlendirildi.

Karesi İlçesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Vali Hasan Şıldak ilçelerde yürütülen çalışmaların ele alındığı değerlendirme toplantılarının 14’üncüsünü Karesi İlçesinde gerçekleştirdi.

2023 İbrahimce Mahallesinin Altın Yılı Olacak

Sosyal duyarlılık ve dayanışmayı yansıtan projelere öncülüğü ile toplum dinamiklerinin harekete geçirilmesini sağlayan Vali Hasan Şıldak, özel ilgi gösterdiği İbrahimce Mahallesi’nde yapılan hane ziyaretleri çalışmasının sonuçlarını değerlendirdi.

Bakan Dönmez Yeni Yılı Balıkesir'de Karşıladı 

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yeni yılı ziyaret ve incelemede bulunmak üzere geldiği Bigadiç İlçesinde karşıladı.

Vali Şıldak: “Balıkesir, her alandaki yükselişini 2023 yılında da sürdürecektir”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak yeni yıl dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Vali Şıldak mesajında Balıkesir’in, güçlü Türkiye ile beraber gelişimini, her alandaki yükselişini 2023 yılında daha da büyük bir ivmeyle sürdüreceğini vurguladı.

EMİTT Fuarına Hazırlıklar Başladı

Bu yıl 08-11 Şubat tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 26’ncısı yapılacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) hazırlıkları değerlendirildi.

Vali Şıldak’tan Beyaz Zambaklara Tam Destek

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Ayşebacı Mahallesinde faaliyet gösteren Beyaz Zambaklar Kadın Kooperatifini ziyaret etti. 

Valisi Şıldak: “Engelsiz Bir Dünya İçin, Yanınızdayız Aranızdayız”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Vali Hasan Şıldak yazılı bir açıklama yaparak, sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıkların, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin, çağdaşlığının temel göstergesi olduğunu vurguladı. 

Mavi Bayraklı Plaj Sayısının Arttırılması Çalışmaları Değerlendirildi

Ulusal ve uluslararası niteliği ile turizm açısından büyük önem taşıyan mavi bayraklı plaj sayısının arttırılması için Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde başlatılan Mavi Bayrak Çalışmasının faaliyetleri toplantı ile değerlendirildi.

Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yaklaşan kış mevsiminde hayatı olumsuz etkileyecek durumların engellenmesi, İl genelindeki karayollarında alınacak tedbirlerin görüşülmesi, ihtiyaç hissedilen konularda gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla kış tedbirlerinin ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.

Afet Hazırlık Projesi İle Farkındalık Artmaya Devam Ediyor

Balıkesir Valiliği himayelerinde yürütülen Afet Hazırlık Projesi’nin çalışmaları Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.

Balıkesir'in Her Köşesinde Tarih Canlanıyor

Kültürel mirası ve tarihi geçmişini bugünüyle harmanlayan Kuvâ-yi Milliye şehrinde restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Balıkesir de Saat: 18.57’de Hayata Tutunacak

Düzce depremi yıldönümünde 12 Kasım 2022 Cumartesi günü (bugün) saat 18:57’de, 81 ilde ve KKTC’de aynı anda“ deprem anı ülke tatbikatı (Çök-Kapan-Tutun)”yapılacak. Balıkesir’de icra edilecek olan kısmı aynı anda esas10burda AVM’de gerçekleştirilecek.

Zeytin Hırsızlığına Tutuklama

Körfez Bölgesi ve Erdek’te zeytin hırsızlığı olaylarına karşı yürütülen etkili mücadele devam ediyor. Balıkesir Valiliği tarafından yakından takip edilen zeytin bahçelerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarının önlenmesi için bütün güvenlik birimleri teyakkuza geçirilmiş durumda.

Vali Hasan Şıldak:” Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir Devlet adamıdır.”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Hasan Şıldak:” Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir Devlet adamıdır.” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu’nun Balıkesir Temasları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bandırma’daki Farklı Seviyeli Kavşak açılış törenine katıldıktan sonra Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Fatma Sultan Türbesi Ziyarete Açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek yok olmaktan kurtarılan Fatma Sultan Türbesi, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşların ziyaretinde açıldı. Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’in her yerindeki kadim şehircilik anlayışını, tarihin ve medeniyetin tüm unsurlarını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Zeytinde İnsansız Hava Aracı Projesinin İlk Denemesi Yapıldı

ZİHA'nın İlk Denemeleri Yapıldı  Vali Hasan Şıldak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen Zeytinde İnsansız Hava Aracı (ZİHA) projesinin ilk deneme çalışmasına katıldı. 

Vali Şıldak'tan Ayvalık'ta İncelemeler

İl genelindeki yatırımları yakından takip eden Vali Şıldak, Ayvalık'ta incelemelerde bulundu. 

Başarıyı İzleme Ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni Gerçekleşti

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni bugün Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Fatih Salonu’nda gerçekleştirildi.

SYAL'de İlk Zili Yırcalı ve Yılmaz Çaldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde iş insanı ve yeni okulu yaptıran Rona Yırcalı ile birlikte ilk gün ilk zili çaldı. Başkan Yılmaz, öğrencilere laik, demokratik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bireyler olarak yetişmelerini temenni etti.