Balıkesir Valiliği Haberleri

Balıkesir Valiliği Haberleri

Valisi Şıldak: “Engelsiz Bir Dünya İçin, Yanınızdayız Aranızdayız”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Vali Hasan Şıldak yazılı bir açıklama yaparak, sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıkların, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin, çağdaşlığının temel göstergesi olduğunu vurguladı. 

Mavi Bayraklı Plaj Sayısının Arttırılması Çalışmaları Değerlendirildi

Ulusal ve uluslararası niteliği ile turizm açısından büyük önem taşıyan mavi bayraklı plaj sayısının arttırılması için Vali Hasan Şıldak’ın öncülüğünde başlatılan Mavi Bayrak Çalışmasının faaliyetleri toplantı ile değerlendirildi.

Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri Değerlendirildi

Vali Hasan Şıldak başkanlığında yaklaşan kış mevsiminde hayatı olumsuz etkileyecek durumların engellenmesi, İl genelindeki karayollarında alınacak tedbirlerin görüşülmesi, ihtiyaç hissedilen konularda gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla kış tedbirlerinin ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.

Afet Hazırlık Projesi İle Farkındalık Artmaya Devam Ediyor

Balıkesir Valiliği himayelerinde yürütülen Afet Hazırlık Projesi’nin çalışmaları Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı ile değerlendirildi.

Balıkesir'in Her Köşesinde Tarih Canlanıyor

Kültürel mirası ve tarihi geçmişini bugünüyle harmanlayan Kuvâ-yi Milliye şehrinde restorasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Balıkesir de Saat: 18.57’de Hayata Tutunacak

Düzce depremi yıldönümünde 12 Kasım 2022 Cumartesi günü (bugün) saat 18:57’de, 81 ilde ve KKTC’de aynı anda“ deprem anı ülke tatbikatı (Çök-Kapan-Tutun)”yapılacak. Balıkesir’de icra edilecek olan kısmı aynı anda esas10burda AVM’de gerçekleştirilecek.

Zeytin Hırsızlığına Tutuklama

Körfez Bölgesi ve Erdek’te zeytin hırsızlığı olaylarına karşı yürütülen etkili mücadele devam ediyor. Balıkesir Valiliği tarafından yakından takip edilen zeytin bahçelerinde gerçekleşen hırsızlık olaylarının önlenmesi için bütün güvenlik birimleri teyakkuza geçirilmiş durumda.

Vali Hasan Şıldak:” Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir Devlet adamıdır.”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. Yılı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Hasan Şıldak:” Atatürk, dünyanın takdir ettiği büyük bir Devlet adamıdır.” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu’nun Balıkesir Temasları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bandırma’daki Farklı Seviyeli Kavşak açılış törenine katıldıktan sonra Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ak Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Fatma Sultan Türbesi Ziyarete Açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek yok olmaktan kurtarılan Fatma Sultan Türbesi, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşların ziyaretinde açıldı. Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir’in her yerindeki kadim şehircilik anlayışını, tarihin ve medeniyetin tüm unsurlarını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Zeytinde İnsansız Hava Aracı Projesinin İlk Denemesi Yapıldı

ZİHA'nın İlk Denemeleri Yapıldı  Vali Hasan Şıldak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde yürütülen Zeytinde İnsansız Hava Aracı (ZİHA) projesinin ilk deneme çalışmasına katıldı. 

Vali Şıldak'tan Ayvalık'ta İncelemeler

İl genelindeki yatırımları yakından takip eden Vali Şıldak, Ayvalık'ta incelemelerde bulundu. 

Başarıyı İzleme Ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni Gerçekleşti

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi Ödül Töreni bugün Avlu Kongre ve Kültür Merkezi Fatih Salonu’nda gerçekleştirildi.

SYAL'de İlk Zili Yırcalı ve Yılmaz Çaldı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde iş insanı ve yeni okulu yaptıran Rona Yırcalı ile birlikte ilk gün ilk zili çaldı. Başkan Yılmaz, öğrencilere laik, demokratik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bireyler olarak yetişmelerini temenni etti. 

Şıldak Ailesi'den Sürpriz Mahalle Ziyaretleri

Vali Hasan Şıldak, Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Ayvalık İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Balıkesir WorldFood’da

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, paydaşlarıyla birlikte 30. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı WorldFood İstanbul’da yerini aldı. 1-4 Eylül günlerinde açık olacak fuarda; Balıkesir, gastronomi değerlerini ve Coğrafi İşaretli ürünlerini dünyaya tanıtacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Düzenlendi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi. Vali Şıldak, Balıkesir Valiliği bahçesinde gerçekleştirilen resepsiyona katılan misafirleriyle yakından ilgilendi. Şıldak sporcu gençler, şehit ailesi ve gazi ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100’üncü yılı anısına yapılan pastayı kesti. 

Üniversite Öğrencileri Gar ve Otogarda karşılanacak

Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Yüksek Öğretim Yurtları Eğitim Dönemi Hazırlık Toplantısı  gerçekleştirildi. Vali Şıldak ilk kez Balıkesir’e gelecek öğrencilerin tren garı ve otobüs terminalinde açılacak stantlarla karşılanmalarında yurtlarla ilgili bilgilendirme yapılması talimatını verdi.

Vali Şıldak'tan Gönülleri Buluşturan İftar

Muharrem Ayı dolayısıyla Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın ev sahipliğinde Balıkesir Polisevinde iftar yemeği düzenlendi.

Balıkesir’in Şanlı Tarihi Müzelerle Ölümsüzleşecek

Balıkesir Valiliğinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğü müze çalışmaları değerlendirildi.

Vali Şıldak:"Vatandaşımızı yerinde dinlemeye devam edeceğiz

Vali Hasan Şıldak Kurban Bayramı sonrasında Edremit İlçesinde ziyaretlerine devam ediyor. Programlarında vatandaşlarla olan samimi sohbetleriyle devletin ilgisini Balıkesirlilere hissettiren Vali Şıldak, görev başındaki personele de ziyaretleriyle motivasyon veriyor.

Bayramda Çalışanlar Unutulmadı

Vali Hasan Şıldak Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi ziyarette bulundu. Görevi başındaki personelin ve vatandaşın bayramını kutladı. 

Vali Hasan Şıldak:”Bayramlar hoşgörünün egemen olduğu günlerdir”

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Şıldak, mesajında Bayramların hoşgörünün egemen olduğu günler olduğunu vurguladı.

Huzurlu Bir Bayram İçin Polis ve Jandarma Teyakkuza Geçti

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Balıkesir Valiliği tarafından bayram tatilinin huzur ve güven ortamı içinde geçirilmesini sağlamak için bir dizi tedbir alındı. 

Amatör Sporu Şaha Kaldıracak Destekler

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) organizasyonunda düzenlenen “Amatör Spor Kulüplerimize Destek Bizden, Spor Yapmak Onlardan” töreni, Avlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Balıkesir Gümrük Müdürlüğü’nün Kuruluşu Tamamlandı

30.05.2022 tarihi itibariyle Balıkesir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Binasının zemin katında hizmet vermeye başlayan Balıkesir Gümrük Müdürlüğü beş personeli ile mesai yapıyor.

7’den 70’e Bütün Balıkesirliler Yaz Şenliği’nde Buluştu

Balıkesir Valiliği koordinesinde ve paydaş kurumların katkılarıyla düzenlenen Balıkesir Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi Atatürk Parkı’nda gerçekleştirildi.

Balıkesir'in Kültürel Mirası Gelecek Nesillere Aktarılıyor

Balıkesir Valiliği himayesinde Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Araştırmaları Projesi’nin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gömeç Su Altı Galerisiyle, Balıkesir Turizmi Güçleniyor

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Kuzey Ege Gömeç Heykel Sempozyumu Vali Hasan Şıldak ve Başkan Yücel Yılmaz da katıldı. 

Yaşlılara Protokol ve Çocuklardan Moral

Balıkesir Valiliği Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen Moral gecesinde İl Protokolü ve çocuklar yaşlılarla birlikte oldular.