Edremit Belediyesi Haberleri

Edremit Belediyesi Haberleri

Edremit’ten Çanakkale’ye 250 Zeytin Fidanı

Edremit Belediyesi Ağustos ayında Çanakkale’de yaşanan orman yangınından etkilenen köylere fidan desteği verdi. Başkan Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla yaraların sarılması için harekete geçildi.

Kazdağları’nın Efsanesi Sarıkız Anıldı

Kazdağları'nda efsanelere konu olan Sarıkız anısına Edremit Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Sarıkız Hayrı'nın 33.'sü kırsal Güre Mahallesi'nin Kavurmacılar Mevkii'nde yapıldı.

Edremit Belediyesi Yeni Eğitim Öğretim Yılında da Öğrencileri Unutmadı

Edremit Belediyesi ilçe genelinde ilkokuldan başlayarak liseye kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunuyor.

Edremit’te 30 Ağustos Coşkusu

Edremit Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında düzenlediği fener alayına binlerce kişi katıldı. Kurtuluşu simgeleyen meşalelerle coşkulu kalabalık marşlar eşliğinde Akçay Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Edremit Belediyesi Yol Yapım Çalışmalarına Devam Ediyor !

Edremit Belediyesi ilçe genelinde bozulan yolların yapımı için çalışmaya devam ediyor.

Edremit Zabıta’dan Pazar Yeri Denetimleri

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçenin en büyük pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda denetim yaptı.

Tayfun Canlı Engelli Gencin Hayallerini Gerçekleştirdi

Edremit Belediyesi, İvrindi ilçesinde yaşayan ve bugüne kadar denize girmeyen 14 yaşındaki kas hastası Hilmi Nuri Güleç’in hayallerini gerçekleştirdi. Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı’nın eşlik ettiği Güleç, tekerlekli sandalyesi ile ilk kez denize girip unutamayacağı bir gün yaşadı.

Tayfun Canlı, Şampiyon İle Buluştu!

Edremitli genç sporcu Yağız Baygın, teniste başarıla devam ediyor. Edremit Belediyesi’nin destek verdiği genç sporcu son olarak katıldığı Çanakkale Troya Cup’ta şampiyon oldu.

Edremit’te Yollar Asfaltla Yenileniyor

Edremit Belediyesi kent genelinde bozulan yolların yapımı için çalışırken asfalt seferberliği başlattı. Altınkum Mahallesi’nde 11 bin metrekare asfalt kaplaması yapıldı.

Edremit Belediyesi’nden 15 Bin Kişilik Aşure İkramı

Edremit Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla aşure hayrı düzenledi. Cumhuriyet Meydanı’nda 15 bin kişilik aşure dağıtılırken Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, vatandaşlara aşure ikramı yaptı.

Başkan Arslan, Altınkum’da Çalışmaları Denetledi

Edremit Belediyesi tarafından Altınkum Mahallesi’nde alt ve üst yapı çalışmalarına hız verildi. Yeni yağmur suyu hatları kilit parke taş ve asfalt kaplaması yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Altınkum Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

 Öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti

Edremit Belediyesi üniversite tercihinde bulunacak öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. Öğrenciler ve aileleri doğru tercih konusunda uzmanlar tarafından detaylı olarak bilgilendiriliyor.

Sahillerde işgale izin yok..!

  Edremit Zabıtadan gece operasyonu...Edremit Belediyesi ekipleri sahillerde uyarı ve ikazlara rağmen sabit bırakılan şezlong ve şemsiyeleri topladı.

Edremit Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Edremit Belediyesi Ağustos ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan yönetiminde gerçekleştirildi. Toplam 49 gündem maddesi meclis gündemine sunularak görüşüldü.

17. Edremit Şehit Hamdibey Güreşleri Yapıldı

17. Edremit Belediyesi Geleneksel Şehit Hamdibey Yağlı Pehlivan Güreşleri, Edremit Güreş Sahası’nda gerçekleşti.

Edremit’te 500 pehlivan kol bağlayacak

Edremit Belediyesi tarafından bu sene 17.’si gerçekleşecek olan geleneksel 17. Şehit Hamdibey Yağlı Güreşleri 26. Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Edremit Belediyesi Noktayı Koydu; Rüya ile deprem bilinmez

Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada bir şahsın gördüğü rüya sonrasında yaşanan deprem paniğine gerek olmadığı vurgulandı. Yapılan uyarıda vatandaşların endişelenmemesi istendi.

Edremit Belediyesi Yeni Yaz Kursları Başladı Yaz Kurslarına Yoğun İlgi

Edremit Belediyesi tarafından Atatürk Gençlik Merkezi’nde açılan yaz kurslarına çocukların ve gençlerin yoğun ilgisi sürüyor.

Altınkum’da Asfalt Çalışmalarına Hız Verildi

Edremit Belediyesi, Altınkum Mahallesi’nde zaman içerisinde bozulan ve yıpranan yolları düzenleyerek asfalt ile kaplıyor.

Edremit’te Sinekle 7/24 Mücadele

Edremit Belediyesi vatandaşların yaz mevsimini sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için sinekle mücadele çalışmalarına gece ve gündüz ara vermeden sıkı bir şekilde devam ediyor.

Edremit’te Yol Çalışmaları Hız kesmeden Devam Ediyor

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Edremit’in İl Olması Konusunda Gündem Toplantısı Yapıldı

Edremit Belediyesi’nin öncülüğünde Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde Edremit’in il olması için gündem toplantısı gerçekleştirildi. Yeni yüzyılda 100 il önerisi için Edremit de hazırlıklara başladı.

Edremit’te Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi!

Edremit Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşların sağlıklı şartlarda, dini yükümlülüklerini en uygun şekilde yerine getirmeleri için 4 kurban satış, 15 kurban kesim noktası belirledi.

Gürespor’da hedef: Süper Lig

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da yapılan olağan genel kurulda Kulüp Başkanı M. Agah Ferhatoğlu ve yönetim kurulu yeniden seçilerek güven tazeledi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın tam destek sözü verdiği Gürespor’da hedef, Süper Lig olarak belirlendi.

Edremit Belediyesi Kapsamlı Temizliklerine Devam Ediyor

Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü mahallelerde de ki köşe bucak kapsamalı temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Edremit’te Sokaklar Parke Taşlar İle Örülüyor

Edremit Belediyesi doğalgaz ve diğer altyapı çalışmalarından dolayı bozulan yolları yeniliyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde ekipler sokakları parke taşlar ile kaplıyor.

Altınkum ve İkizçay’da Yollar Düzenleniyor

Edremit Belediyesi tarafından yaz sezonu öncesi Altınkum ve İkizçay Mahallesi’nde doğalgaz çalışması başta olmak üzere yıpranan ve zarar gören yollar yeniden düzenleniyor.

Sarıkız Meydanı yenilendi

Edremit Belediyesi tarafından Sarıkız Mahallesi’nde ki Sarıkız Meydanı yenilendi. Vatandaşların ve esnafların talepleri göz önünde bulundurularak yapılan düzenleme ile meydan modern bir görünüme kavuşturuldu.

Edremit’te Sivrisinek İle Mücadeleye Hız Verildi

Edremit Belediyesi, yaz aylarında sinek ve haşerelerin üremesine müsait olan noktalarda ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

İkizçay Mahallesi’nde Yollar Yenileniyor

Edremit Belediyesi tarafından yaz sezonu öncesi yıpranan ve zarar gören yollar yeniden düzenleniyor.