Karesi Belediyesi Haberleri
SON DAKİKA

Karesi Belediyesi Haberleri

KARESİ’DE HERYER PIRIL PIRIL OLUYOR

Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, rutin temizlik hizmetlerinin yanında sokak sokak dip bucak temizlik çalışmalarını da sürdürüyor. Ekipler ayrıca çöp ve yol kenarlarına bırakılan kaba atıkları da topluyor.

KARESİ’DE İLAÇLAMA 7/24 SÜRÜYOR

Karesi Belediyesi, haşere ile hızlı ve etkin bir şekilde mücadele hedefiyle başlattığı ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Planlanan çalışmalar dışında 444 99 10 numaralı İletişim Merkezi’ne ilaçlama konusunda gelen talepler de 7/24 esasıyla çalışan ekiplere iletilerek hızla çözümü sağlanıyor.

KARESİ’DE AÇILIŞLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Karesi Belediyesi’nin yatırımları bir bir açılıyor. Maltepe Mahallesi Semt Spor Sahası düzenlenen tören ile hizmete alındı. Akrobatik basketbol gösterisinin de sunulduğu açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Karesi’de Açılış Baharı

Karesi Belediyesi tarafından yapılan yatırımlar bir bir açılıyor. Son olarak Köteyli Mahallesi Çok Amaçlı Salon açılışını gerçekleştiren Karesi Belediyesi, 2 ay içerisinde 8 yatırımın daha açılışını yapmayı planlıyor.

TOGG Karesi Belediyesi'nin Makam Aracı Oldu

Karesi Belediyesi, milli gururumuz TOGG’u Balıkesir'e kazandırdı. Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'u teslim aldı.

KÖTEYLİ KÖY KONAĞI AÇILIŞI

Kırsal mahallelerin 'köy odası' geleneğini inşa ettiği modern köy konakları ile gelecek kuşaklara aktaran Karesi Belediyesi, Köteyli Mahallesi Köy Konağı’nı hizmete aldı. Açılışta konuşan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, belediye yatırım ve açılışlarının süreceğini söyledi.

KÖTEYLİ KÖY KONAĞI AÇILIYOR

kırsal mahallelerin 'köy odası' geleneğini inşa ettiği modern köy konakları ile gelecek kuşaklara aktaran Karesi Belediyesi, Köteyli ve Aktarma Mahalleleri’nin köy konaklarını açmak için gün sayıyor. İlk olarak 20 Kasım Pazartesi günü Köteyli Köy Konağı hizmete alınacak.

Karesi’de Öğrenciler Geri Dönüşümü Merkezinde Öğreniyor

Karesi Belediyesi tarafından kurulan Atık Getirme Merkezi’nde hem atıklar ekonomiye kazandırılıyor hem de öğrencilere sıfır atık bilinci kazandırmak için eğitimler veriliyor.

Karesili Gençler AB Fırsatlarından Faydalanıyor

Türkiye Ulusal Ajansı “Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından başvurusu kabul edilen Eurodesk Temas Noktası Karesi Belediyesi, “Time to Move”, Eurodesk ağı etkinliği kapsamında bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam etti.

Yazar Hayati İnanç Güldürürken Düşündürecek

Karesi Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında yazar Hayati İnanç’ı Karesililerle buluşturuyor. Hukukçu yazar İnanç, mizahi anlatımı ile güldürürken düşündüren sohbetleriyle hayranlarıyla bir araya gelecek.

Karesi’nin Çocukları Oynayarak Öğreniyor

Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırladığı Karesi Mobil Çocuk Kütüphanesi okulların açılmasıyla yeniden yollara düştü. Kırsal Mahallelerde hizmet verecek olan Mobil Kütüphanede çocuklar hem okuma imkânı bulacak, hem de birbirinden renkli oyunlar ile öğrenip, eğlenecek.

Cumhuriyetin 100. Yıldönümü Karesi Atatürk Evi’nde Kutlandı

Cumhuriyetin 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında Karesi Atatürk Evi’nde kutlama programı düzenlendi. Çeşitli etkinliklerin yeraldığı kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu.

Karesi Belediyesi Yatırımları İlçeyi Geliştiriyor

Göreve geldiği günden bu yana söz verdiği projeleri tek tek hayata geçiren Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Gelirimizi artıran, çevreci, sosyal ve kültürel yatırımlarımız sayesinde ilçemizin değerine değer katıyoruz” dedi

Başkan Orkan: “Karesi’nin Değerleri, Hepimizin Değerleri”

Karesi Belediyesi günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış kültürel mirasları koruma, yaşatma ve gelecek nesillere aktarma çalışmalarını sürdürüyor. Karesi’de ecdattan yadigâr yapılar restore edilerek halkın kullanımına sunuluyor.

BAŞKAN ORKAN: “ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ”

Rutin belediye çalışmalarını 7/24 esasına göre sürdüren Karesi Belediyesi, tarımsal kalkınmayı desteklemek için de bir dizi çalışma yürütüyor. Boş arazileri değerlendirip buğday ekimi yaparken, tarla yollarını açıyor. Belediye ayrıca ekolojik ve organik tarım için de AB destekli proje yürütüyor.

Gençlerin Ortak Noktası “Zirvedeki Sporcu Buluşmaları”

Amatör Spor Haftası kapsamında 11 Ekim 2023 tarihinde Balıkesir Valiliği himayelerinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül Belediyesi, Karesi Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen, amatör sporcuların ilham verici deneyimlerini aktardıkları “Zirvedeki Sporcu Buluşmaları” paneli iki oturum olarak gençlerin yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

1 Milyon 609 Bin M2’lik Yeşil Alan Karesi Belediyesi’ne Emanet

Karesi Belediyesi, ilçe genelindeki 1,609,600.01 metrekarelik yeşil alanda çim biçme, yabani ot biçimi, ağaç budama, ilaçlama, bakım onarım, sulama, aydınlatma, bitkilendirme gibi çalışmaları rutin olarak gerçekleştiriyor. Ekipler 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.

KARESİ BELEDİYESİ’NDE ERASMUSDAYS

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından başvurusu kabul edilen Eurodesk Temas Noktası Karesi Belediyesi, 9–14 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen ErasmusDays etkinlikleri kapsamında bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam etti.

Karesi İha Üssü'nde Sona Yaklaşılıyor

Karesi Belediyesi İnsansız Hava Aracı Uygulamalı Eğitim ve Teknoloji Merkezi inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Önümüzdeki aylarda faaliyete alınması planlanan merkez aynı zamanda gençler içinde eğitim alanı olacak.

Karesi Belediyesi’nden Kompozisyon Yarışması

Karesi Belediyesi tarafından, cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında ortaokul öğrencileri arası kompozisyon yarışması düzenlenecek. Kompozisyon yarışmasının konusu “Cumhuriyetimizin Yeni Yüzyılında Nasıl Bir Karesi Hayal Ediyoruz?” olacak.

Karesi Belediyesi Personeline Afet Eğitimi

Karesi Belediyesi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na (GMKA) 2023 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan ve ajans tarafından başarılı bulunarak destek almaya uygun görülen “Karesi’de Afet Eğitimi” projesinin eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Karesi Belediyesi İlçeyi Parklar Ve Yeşil Alanlarla Donatıyor

Karesi Belediyesi kentteki yeşil alanların miktarını arttırmak, Karesi’nin çehresini yeşille buluşturmak, şehir sakinlerinin kaliteli vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmak için “Daha Yeşil Bir Karesi” anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor. İlçeye yeni parklar kazandırılırken, mevcut parklar ise yenileniyor.

Karesi Belediyesi’nin Köy Konakları Açılışa Hazır

Kırsal mahalle yatırımlarını hızlandıran Karesi Belediyesi, Armutalan Kültür Merkezi ve Çaypınar Sosyal Tesisi açılışları ardından Kavaklı, Köteyli ile Aktarma köy konaklarının açılışına hazırlanıyor.

KARESİ BELEDİYESİ’NE GES’TEN 4 MİLYON TL

Karesi Belediyesi, bünyesinde kurmuş olduğu Güneş Enerjisi Santrali’nden (GES) 2.5 yılda ürettiği 4.3 milyon kW enerji ile yaklaşık 4 milyon liralık gelir elde etti. Karesi Belediyesi, GES ile hem ‘Sıfır Atık’ hedeflerine hem de gelir getirici projelerine katkı sağlamış oluyor.

Karesi Belediyesi’nden Dünya Temizlik Günü Etkinliği

Dünya Temizlik Günü etkinlikleri çerçevesinde farkındalık oluşturmak isteyen Karesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Türkiye ve ilçenin en uzun sokağı Bağlar Sokağı’nda dip bucak temizlik çalışması yaptı. Ekipler vatandaşlarında çevre temizliği konusunda duyarlı davranmasını istedi.

Karesi'de Sonbahar Hazırlığı

Karesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bozulan kaldırım, yol, bordür ve tretuvarların tamiratını yaparken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise parklardaki çim biçme, bitkilendirme, tohumlama, ağaç budama çalışmaları ile oyun parklarının tadilatlarını yapıyor. Öte yandan haşere ile mücadele çalışmaları da sürüyor.

KURTDERE’DE BAŞPEHLİVAN GÜRBÜZ OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi tarafından “Cihan Pehlivanı” Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına bu yıl 63’üncüsü düzenlenen Kurtdereli Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, Ali Gürbüz kazandı. Kurtdere’de CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’de sona ermiş oldu.

Karesi’de Yollar Örülüyor

Karesi Belediyesi, 2023 yılının ilk 6 ayında merkez ve kırsal mahallelerde toplamda 240 bin metrekare kilit parke taşı döşedi. Çalışmalar kapsamında belediye tarafından 45 bin metrekare ise parke yol tamiratı yapıldı.

Kavaklı Çok Amaçlı Salon Hizmete Girdi

Karesi Belediyesi, kırsal mahallelerde yaptığı köy konakları ile unutulmaya yüz tutmuş köy konağı geleneğini yaşatmaya devam ediyor. Son olarak Kavaklı Mahallesi Çok Amaçlı Salon düzenlenen tören ile hizmete alındı.

Karesi’de Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Karesi Belediyesi ilçe genelinde parke yol, kaldırım ve asfalt yama çalışmalarına devam ediyor.