Yücel Yılmaz Haberleri

Yücel Yılmaz Haberleri

Jeotermal Tarım için Gönen'de toplantı yapıldı

Vali İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katılımıyla Balıkesir Gönen Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Kaynaklı) Sera Organize Sanayi Bölgesi (Gönen TDİOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı Gönen’de gerçekleştirildi.

Başkan Yılmaz New York’ta Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı imzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Amerika’nın New York şehrinde bulunan TBB ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,Türkevi'ndeSıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı ilk imzalayanlar arasında yer aldı.

Yücel Yılmaz, Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı İmzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk imzacısı olduğu, Emine Erdoğan’  himayesinde gerçekleştirilen Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı'nı Türkevi'nde imzaladı.

Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlanıyor

Tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı etkinliklerle Balıkesir’de kutlanıyor. TBB ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye’de yüzlerce belediyenin proje ve etkinliklerle haftaya katılım sağladığını belirterek Balıkesir’in de düzenlediği etkinliklerle öne çıkan şehirlerden biri olacağını ifade etti.

Başkan Avcı Vizyon Projelerinin Sunumunu Yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey, Ali Taylan Öztaylan, Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; Altıeylül Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu

Başkan Yılmaz; “Teknolojinin öncülüğünü yapacağız”

“Şehir Teknoloji Programı”ndan mezun olan 370 öğrenciye sertifikalarını veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Yakın gelecek, her şeyin değişeceği bir dönem olacak. Birileri buna öncülük yapacak, diğerleri uygulayıcı olacak. Biz, bu işe öncülük yapan gençler yetiştireceğiz” dedi.

İlköğretim Haftası Törenle Başladı

2023-2024 Eğitim –Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle bir kutlama programı yapıldı. Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulunda yapılan etkinliğe Vali İsmail Ustaoğlu Milletvekilleri İsmail Ok ve Mustafa Canbey, Garnizon Komutanı ve 9. Ana Jet Üs komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Başsavcı Abdulkadir Akın, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Okul yöneticileri ve öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

İvrindi’ye Sıcak Asfalt

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi İlçesi’nde deforme olan yollara sıcak asfalt serimi gerçekleştiriyor. Vatandaşlar, “Bizi tozdan dumandan kurtardığı için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çok teşekkür ederim” dedi.

En Güzel Anons: Zabıta Haftanız Kutlu Olsun

Zabıta Teşkilatı’nın kuruşunun 197’nci yıl dönümü nedeniyle minik çocuklar üstlerinde; zabıta kıyafeti, ellerinde telsizlerle Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. Minikler, Başkan Yılmaz ile birlikte telsizden anons geçerek tüm zabıtaların haftasını kutladı.

BAŞKAN YILMAZ: “Sırtımızdan Ter Hiç Eksik Olmadı”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Ayvalık, Burhaniye ve Gömeç ilçe başkanlarını ziyaret ederek partililer ile bir araya geldi. AK Kadrolar, “Milletimizin her derdine deva bulana kadar durmayacak çalışacağız” mesajı verdi.

Başkan Yılmaz’a Sevgi Seli

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Toplu Taşıma Meydanı’nda halk günü gibi yüzlerce vatandaşla bir araya geldi. Başkan Yılmaz’la fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışan vatandaşlar, sorunlarını da anında çözüme kavuşturdu.

Yeni Karesi Konutları Canlı Bir Yaşam Alanına Dönüştü

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın özverili çalışmalarıyla tamamlanan Yeni Karesi Konutları’ndan site sakinleri oldukça memnun olduklarını dile getirdi. Aydınlatma, güvenlik kameraları ve çevre düzenlemeleriyle bölgeyi daha güvenli bir hale getiren Büyükşehir, oluşturduğu aktivite alanlarıyla da bölgeyi konforlu ve canlı bir yaşam alanına dönüştürdü.

BAŞKAN YILMAZ, BALIKÇILARI İLK GÜNLERİNDE YALNIZ BIRAKMADI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, av yasağının kalkmasıyla beraber “Vira Bismillah” diyerek denize açılan balıkçıları, Bandırma Su Ürünleri Hali’nde ziyaret edip, bereketli bir sezon geçirmelerini diledi. Sezonun ilk mezatına katılan Başkan Yılmaz “ticaret yoğun, neşe çok. Herkese afiyet olsun diyoruz.” dedi.

Başkan Yılmaz’ın “Deprem” Mesaisi

"Afet Risk Azaltma ve Atık Yönetimi Konusunda Yerel Belediyelerin Kapasite Geliştirme Projesi " ile ilgili olarak Japonya Büyükelçiliğini ziyaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve TBB Başkanı Yücel Yılmaz, JICA ile yapılan işbirliğinin tüm şehirlere katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı, Balıkesir’de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 2024 seçimleri öncesinde Balıkesir’de AK Parti Teşkilatlarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı da ziyaret eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, gerçekleştirdiği başarılı çalışmalardan dolayı tebrik etti. Sonrasında Balıkesir’de hayata geçirilen yatırımlardan bazılarında incelemeler gerçekleştirildi.

Bbb, Sokak Hayvanları İçin Var Gücüyle Çalışıyor

“Balıkesir’de her canlı kıymetli ve özel.” diyerek yola çıkan Başkan Yücel Yılmaz’ın önderliğindeki Büyükşehir Belediyesi; sokak hayvanlarının yaşam haklarına saygı gösteriyor, beslenmelerinden aşılama ve tedavilerine kadar en iyi koşullarda hayatlarını sürdürebilmeleri için var gücüyle çalışarak Türkiye’ye örnek olan yatırım ve hizmetleri hayata geçiriyor.

Vatandaş Artık Otopark İçin Dört Dönmüyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 16 bin metrekarelik Balıkesir’in en büyük Gümüşçeşme Kapalı Pazar Yeri’nin otopark sorununu çözdü. Araç park etmek için daha önce dört dönen vatandaş, artık pazar yerinin yanına yapılan 4 bin 400 metrekarelik otoparka aracını ücretsiz olarak park edip alışverişini yapabiliyor. Yüzde 25 cirosu artan pazarcının da aracına yer bulan vatandaşın da yüzleri gülüyor.

ALIN TERİYLE KİLOMETRELERCE SICAK ASFALT

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 40 derece sıcağın altında asfalt serimi gerçekleştiren işçilere soğuk meşrubat ve baklava sürprizi yaptı. ‘Emektar kardeşlerimizle çok iyi çalışıyoruz’ diyen Başkan Yılmaz, “Sındırgı’da şu ana kadar 57 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdik, sezon sonuna kadar da 70 kilometre daha asfalt serimi yapacağız” dedi.

Sındırgı Yollarına Sıcak Asfalt

Balıkesir’in tüm ilçelerinde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; Sındırgı Yaylabayır, Yüreğil ve Kürendere Yolu’nda yüksek konfor sağlayan sıcak asfalt serim çalışmalarını inceledi. Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimiz çalışmalardan memnun, biz de mutluyuz” dedi.

Başkan Yılmaz Kornişon Hasadında

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sındırgı’nın coğrafi işaretle tescilli Sındırgı Kornişonu hasadına katıldı. Kadın çiftçilerle birlikte kornişon toplayan Başkan Yılmaz, “Allah çiftçilerimizin emeklerini zayi etmesin” dedi.

AVRUPA TRİATLON ŞAMPİYONASI BALIKESİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonunun iş birliğinde Balıkesir, 3 gün boyunca Avrupa Triatlon Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Balıkesir Avlu Traitlonu için 32 ülkeden 700 sporcu ve 2 bini aşkın ziyaretçi şehre gelerek ekonomiyi canlandırdığını ifade eden Başkan Yücel Yılmaz “Balıkesir artık kabuğunu tamamen yırttı. Dünyanın her yerinden her alanda organizasyona ev sahipliği yapabilecek düzeye geldi.” dedi.

21 Saatini Şehre Adayan Başkan

Türkiye Belediyeler Birliği aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 7’den 70’e herkesin daha modern ve daha sosyal bir Balıkesir’de yaşaması için gece gündüz 3 saatlik uyku ile çalışıyor.

Büyükşehir’den Sındırgı’ya Jilet Gibi Asfalt

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yücel Yılmaz’ın talimatı ile Sındırgı Yaylabayır Yolu’nu yüksek konfor sağlayan, dış etkenlere dayanıklı sıcak asfalta kavuşturuyor.

Triatlon Dünyasının Kalbi Balıkesir’de Atacak

Triatlon dünyasının kalbi 3 gün boyunca Balıkesir’de atacak. Avlu Balıkesir Triatlonu ile Türkiye ilk kez Triatlon Avrupa Şampiyonluğu’na ev sahipliği yapıyor. Muhteşem organizasyon öncesinde basına bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “İlimizin yapacağı en önemli etkinliklerden biri. Bir sonraki hedefimiz Dünya Triatlon Yarışmasının burada yapılması.” dedi.

ZEYTİNLİ ARITMASINA BİROL ŞAHİN’DEN BELGELİ CEVAP

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada Edremit Zeytinli Artırması ile ilgili Edremit Meclis üyelerinin Hayır oyu vermesini şikayet etmesi üzerine yeniden alevlenen tartışmaya, bu gün yapılan BASKİ Genel Kurulunda bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Gurup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin Zeytinli Artırması ile ilgili belgelerle ve cevap vererek açıklamalarda bulundu…

Edremit Arıtma Tesisi ve Bandırma Afet Stok Merkezi’ne muhalefetten onay çıkmadı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma ve Edremit’teki muhalefet meclis üyelerini kendi ilçelerine düşmanlık etmekle ve vatandaşların haklarına girmekle suçladı. Başkan Yılmaz, Büyükşehir’in; Bandırma’ya afet stok merkezi, Edremit’e ise arıtma tesisi yapmasını ilçe meclis üyelerinin resmen engellendiğini vurguladı.

Başkan Yılmaz: “Depreme karşı Türk-Japon tecrübeleri birleşiyor” 

Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberindeki belediye başkanları heyetiyle, deprem sonrası şehirlerin yeniden yapılandırılması konusunda bir dizi teknik incelemelerde bulunmak üzere Japonya’da. 

"Depreme Karşı Türk-Japon İşbirliği"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ Japonya’da

15 TEMMUZ ANMA ETKİNLİKLERİ KONSERİ

Başkan Yücel YILMAZ l 15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen konserde birbirinden değerli sanatçıların şarkılarına tüm Balıkesirlillerle birlikte eşlik etti

Balıkesir, Yaza Hareketli Girdi

Balıkesir’in 20 ilçesinde 18 binden fazla öğrenci, “Yaza Hareketli Giriyoruz” sloganıyla 37 ayrı branşta eğitim verecek olan ‘GSB Spor Okulları’na katıldı. ‘Yaz okulları Balıkesir’i başka bir noktaya taşıyor’ diyen Başkan Yücel Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporu destekleyeceğiz.” dedi.