Sındırgı'da Şefkat Evi 1000 Kişiye Mutluluk Dağıtacak

Gönüllülük faaliyetinde hız vererek toplumsal birlikteliği ve dayanıklılığı arttırmayı hedefleyen Balıkesir'in Sındırgı ilçesi, Türk Kızılay temsilciliğin ve Sındırgı Belediyesinin destekleriyle Kocahan Çarşıda Şefkat Evi'nin açılışı yapıldı.

PAYLAŞ

Kocahan Çarşıda bir hafta süre ile açık kalacak Şefkat Evinde ihtiyaç sahibi yaklaşık 1000 kişiye kıyafet dağıtımı gerçekleştirilecek. Öncelik muhtarlar ve okullar aracılığı ile belirlenen öğrenciler olmak üzere kurban bayramı öncesi yeni kıyafetler verilecek. İhtiyaç sahibi vatandaşlar Şevkat Evine gelerek istediği ürünü kendisi seçecek. 

Şefkat Evi ile gönüllük kültürünün geliştirilmesi, toplumsal birlikteliği ve dayanıklılığı arttırılması amaçlanıyor.
Açılışta, Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Türk Kızılay Sındırgı şube temsilcisi Talat Karakaya yer aldı. Yapılan konuşmaların ardından şefkat evinin açılış kurdelesi kesilerek, içerisindeki yeni üretim hattı gezildi. Geçtiğimiz yıl 750 kişiye yardım dağıtılmıştı. Bu yıl ki hedef ise 1000 kişi.

Sındırgı'da Şefkat Evi 1000 Kişiye Mutluluk Dağıtacak

‘1000 hanenin giyim ihtiyacını karşılıyoruz’
Şefkat Evi açılışında konuşan Türk Kızılay Sındırgı şube Temsilcisi Talat Karakaya, "Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı Türk Kızılay temsilciliğinin ortaklaşa çalışması sonucu ‘Şefkat evi’ projesi kapsamında bir reyonumuzu açıyoruz. Bu alanda geçtiğimiz yıl yaklaşık 750 kişiyi giydirdik, bu yıl ise 1000 kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Sındırgı'da Şefkat Evi 1000 Kişiye Mutluluk Dağıtacak

Sındırgı kaymakamı Zafer Oktay “ İlçemizde sosyal yardımlaşmanın önemli bir ayağı olan, Kızılay’ın yaptığı ve ikincisi düzenlenen Şefkat Evi projemiz gibi önemli bir faaliyette bir araya geldik. Bilindiği gibi hem ilçe kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı marifetiyle, hem de ilçe belediyemizle birlikte sosyal yardımlar konusunda vatandaşlarımızın her daim yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu konuda en büyük destekçimiz toplumda önemli faaliyetler yürüten, Kızılay teşkilatımızda çok aktif bir şekilde görev almakta.  Bu gün 1000’e yakın öğrencimiz okullarından belirlenerek sosyal yardım anlamında inşallah bu yardımları kavuşturacağız. “ dedi. 

Sındırgı'da Şefkat Evi 1000 Kişiye Mutluluk Dağıtacak

Sındırgı halkının büyük bir özveriyle ihtiyacı olan herkesin yardımına koştuğunu ifade eden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, "Doğal şehir sındırgıyla en önemli değişenlerden ne dediğimizde, Elhamdülillah bugün aç, açıkta kalan insanımız yok. Varsa dahi biz sürekli olarak uyarıyoruz getirin biz onu giydirelim. Bir şekilde ona yardımcı olalım diyoruz. Bizler belediyemiz olarak, kaymakamlık olarak, ilçedeki sivil toplum kuruluşları olarak, fakir olarak gördüğümüz, yardıma muhtaç insanları tespit edip, bu şehirde yardıma muhtaç hiç kimse kalmayıncaya kadar, böyle birisi de tespit edildiğinde mutlaka gidilecek bir kapı vardır anlayışı ile destek olmaya, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bizler belediyemizin alt katında yapmış olduğumuz çalışmalarla, kimse kimseyi görmeden ihtiyacını gelip alıp gidebileceği bir sistem oluşturduk. Devletimizin her kademesi zaten fakire, fukaraya, yoksula ciddi manada destek veriyor. Elhamdülillah büyükşehir belediyemizle de işbirliği içerisinde bu işlemler gerçekleşiyor. İki yıldan beri de Sındırgı’da çok güzel bir kermes yapılıyor aslında. Kermesten kastımız ilçemizde bulunan Kızılay şube müdürlüğümüz, etkin çalışmaları içerisinde Kızılay genel merkezinden gelen giysileri bugün, vatandaşla buluşturuyor. Özellikle okullara yazılar yazılarak okullardaki öğrencilerin tespiti sağlanıyor. Kimler fakirdir, kimler ihtiyaç sahibidir, bu ihtiyaç sahipleri de Sındırgı ilçe merkezinde Kocahan olarak bildiğimiz, çarşıda açılan sergide sıfır, hiç giyilmemiş giysileri, ayakkabıları, 1000 öğrencimizle çocuğumuzla buluşturmayı hedefliyor. Kurban bayramı öncesinde güzel bir organizasyon. Emeği geçenleri tebrik ediyorum." Dedi. 

Sındırgı'da Şefkat Evi 1000 Kişiye Mutluluk Dağıtacak

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN