Balıkesir Üniversitesi Haberleri

Balıkesir Üniversitesi Haberleri

BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Şampiyon Boksörlerle Buluştu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Üniversiteler Boks Türkiye Şampiyonasında üniversiteyi başarıyla temsil eden sporcu öğrencilerle bir araya geldi.

BAÜN Sağlık Bilimleri Fakültesinde Uluslararası Ebeler Günü Kutlandı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Sağlık bilimleri fakültesi Ebelik Bölümü tarafından,5 Mayıs Uluslararası Ebeler Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

İLTER KUŞ'UN ANNESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Balıkesir Üniversitesi'nin eski rektörü Profesör Doktor İlter Kuş’un dün vefat eden annesi Müzeyyen kuş toprağa verildi.

Büyükşehir’in Tekerlekli Basketbol Takımı Emin Ellerde

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda; Üniversite Hastanesi, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın tüm sağlık hizmetlerine sponsor oldu

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’nun Akademik Birimlere Ziyaretleri Devam Ediyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, akademik birimlere yönelik ziyaretleri kapsamında; Veteriner Fakültesi, Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Üretim Çiftliği, Deney Hayvanları Üretim, Bakım ve Araştırma Merkezi ile Botanik Bahçesi ve Herbaryum Araştırma ve Uygulama Merkezi Botanik Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

BAÜN Teknoloji Transfer Ofisinin İlk Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından; “Farkındalık, Tanıtım, Bilgilendirme ve Eğitim Hizmetleri”ni kapsayan Modül 1 çalışmaları kapsamındaki ilk etkinlik gerçekleştirildi.

BAÜN Mimarlık Fakültesi “Karesi Mimarlık Dergisi” Yayın Hayatına Başladı

Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi bünyesinde kurulan Karesi Mimarlık Dergisi, uluslararası hakemli e-dergi olarak ilk sayısıyla birlikte yayın hayatına başladı.

BAÜN’lü Milli Güreşçi Kerem Kamal Altın Madalya Kazandı

Mısır’ın İskenderiye kentinde düzenlenen Ibrahim Moustafa Ranking Serisi’nde grekoromen stil 60 kilogramda mücadele eden Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi milli güreşçimiz Kerem Kamal, Kazak rakibi Yernar Fidakhmetov’u 9-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

BAÜN Deprem Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Depremlerle İlgili Açıklama

Balıkesir Üniversitesi Deprem Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 ve Elbistan’da 7.6 şiddetinde meydana gelen depremlerle ilgili yapılan ön çalışmaların ardından kamuoyuna yönelik bilgi notu paylaşımında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan Balıkesir Üniversitesi Teknokent’e Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Balıkesir’deki programı kapsamında Balıkesir Üniversitesi Teknokent’i ziyaret etti.

BAÜN’lü Sporculardan Türkiye Kick Boks Turnuvası’nda Büyük Başarı

Balıkesir Üniversitesi öğrencileri, ulusal ve uluslararası sportif etkinliklerde başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. 22-29 Ocak tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Türkiye Kick Boks Turnuvası’nda da Balıkesir Üniversitesi öğrencileri toplamda 8 madalya kazandı.

Balıkesir Ülkü Ocakları'ndan Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu'ya Ziyaret

Balıkesir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan ve yönetimi Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ataması gerçekleştirilen Prof. Dr. Yücel Oğurlu'yu ziyaret etti.

Yeni Rektör Yardımcılarını Belirledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Yücel Oğurlu, çalışacağı Rektör Yardımcılarını belirledi. 

Başkan Yücel Yılmaz'dan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu'ya İade-i Ziyaret

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz beraberindeki heyetle, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya iade-i ziyarette bulundu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu'ya Mevkidaş Ziyareti

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Yücel Oğurlu’yu makamında ziyaret etti.

Balıkesir Üniversitesi’nde, Ulusal Düzeyde Temel Ultrasonografi Kursu Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi’nde (BAÜN), Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı ve Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) iş birliğinde ulusal düzeyde katılımlı, Temel Ultrasonografi Kursu düzenlendi.

Rektör Oğurlu'dan Vali Şıldak’a Ziyaret

Vali Hasan Şıldak’ı görevine yeni başlayan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ziyaret etti.

İlter Kuş Rektörlük Görevini Yücel Oğurlu’ya Devretti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Ocak 2023 tarihli Resmi Gazetede yer alan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Yücel Oğurlu yeni görevine başladı.

Balıkesir Üniversitesi’ne Yeni Rektör Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 üniversiteye yaptığı rektör atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı., Balıkesir Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu oldu.

Kısa Filmleriyle Balıkesir’i Anlattılar

Balıkesir Kent Konseyi ve Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Fakültesi işbirliğinde, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “Bak-Gör-Çek” kısa film proje yarışması sonuçlandı.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucunda Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini almaya hak kazandı.

BAÜN’de, “Acil Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” Tamamlandı

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi tarafından düzenlenen, Sağlık Bakanlığı onaylı Acil Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, başarıyla tamamlandı.

BAÜN’DE "Muhasebe Mesleğinin Geleceği " Semineri Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü olarak geçtiğimiz gün Kongre ve Kültür Merkezinde öğrencilerin katıldığı "Muhasebe Mesleğinin Geleceği ve Mesleki Gelişmeler" başlıklı bir seminer düzenlendi.

Balıkesir Üniversitesi’nde Çerkes Kültürü Tanıtıldı

Balıkesir Adige Kültür Derneği Gençlik Komisyon Üyeleri tarafından okul yemekhanesinde stant açıldı.

BAÜN Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Bir Kez Daha Ulusal Düzeyde Akredite Oldu

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı, Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu tarafından “Türk Radyoloji Yeterlik Belgesi” alarak bir kez daha akredite oldu.

BAÜN'de Veterinerlik 1.Sınıf Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Veteriner Fakültesi tarafından, fakülteye 2022-2023 eğitim-öğretim yılında kayıt olan öğrenciler için beyaz önlük giydirme töreni düzenlendi.

Balıkesir Tarihine Işık Tutacak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ev sahipliğini yapacağı “Geçmişten Günümüze Balıkesir'in Kültürel Mirası" Uluslararası Sempozyumu eğitimden tarıma, spordan ekonomiye, sağlıktan kültüre kadar bir çok alanda şehrin tarihine ışık tutacak.

BAÜN Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalı Ulusal Akreditasyon Belgesi Aldı

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği tarafından “Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanlık Eğitimi Yeterlik Belgesi” verilerek, ulusal düzeyde akredite klinik olarak tescil edildi.

Karesili Çocuklar Kitap ve Oyun ile Buluşuyor

Karesi Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hazırladığı Karesi Mobil Çocuk Kütüphanesi hizmete girdi. İlk olarak Turplu Mahallesi’ndeki çocuklarla buluşan Mobil Kütüphane, okul bulunan kırsal mahallelerde hizmet verecek. Çocuklar hem okuma imkânı bulacak, hem de birbirinden renkli oyunlar ile öğrenip, eğlenecek.

Tıp Fakültesi Öğrencileri Beyaz Önlüklerini Giydiler

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi tarafından, Dönem 1 öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.